Ağ Etkinliği Dururken Bitcoin Hazırda Bekletme Moduna Giriyor 0 157

Bitcoin, Haziran ayındaki piyasa çöküşünün ardından ağ aktivitesinde muazzam bir yavaşlama gördü. Bu düşüş, ağ etkinliğindeki bir azalmanın genellikle düşüş sırasında dijital varlıktan çıkmak için bir aceleyi takip etmesi nedeniyle bekleniyordu. Bu durgunluk, çeşitli ölçümleri normal bölgelere geri getirdi ve bu süre zarfında günlük madenci gelirleri uykulu olmaya devam ediyor.

Ağ Etkinliği Yavaşlıyor

Bitcoin fiyatı 17.600 dolara düştükten sonra, dijital varlıktan çıkmak için bir acele vardı. Bu, ağ etkinliğinde muazzam bir artışa yol açmıştı. Oynaklığın piyasayı sarsması nedeniyle ortalama işlem hacmi geçtiğimiz hafta 18.000 dolardan 37.000 dolara yükseldi. Çoğunlukla, bu hareketler kripto para biriminin fiyatının düşmeye devam edeceği korkusuyla tetiklendi.

İlgili Okuma | Ayıları Geri Tutmak: Bitcoin Neden 22.500 Doları Kırmalı?

Bununla birlikte, bitcoin fiyatı sabitlendiğinden ağ etkinliği normal seviyelere dönmeye başladı. Bu, bu hafta için neredeyse %50 oranında düşen ve 18.000$ seviyesine dönen ortalama işlem değerinde görülüyor. Ek olarak, zincir içi etkinlik artık o kadar düştü ki, hazırda bekletme modu olarak adlandırılan şeye girdi.

Ağdaki günlük işlemler de piyasaya geri dönen istikrarla birlikte düştü. Bu sayı geçen hafta ortalama 252.382 idi, ancak şimdi %-3.82’lik bir düşüşü temsil eden 242.737’de oturuyor.

TradingView.com'dan Bitcoin fiyat tablosu

BTC price declines to $19,000 | Source: BTCUSD on TradingView.com

Aynı durum toplam günlük işlem hacimleri için de geçerlidir. Yatırımcılar pozisyonlarından çıkmak için uğraşırken, günlük işlem hacimleri 9 milyar doların üzerine çıktı. Bununla birlikte, bitcoin yaklaşık 20.000 $’da sabitlendiğinde, bu değer önceki haftaya göre %51.75’lik bir değişiklikle 4.4 milyar $’a düştü.

Bitcoin Madencileri Hit Aldı

Bitcoin madencileri, piyasada meydana gelen değişiklikler söz konusu olduğunda en kötü etkilenenlerden biri oldu. Bir örnek, son birkaç haftadır kaydedilen günlük madenci gelirleridir. Haziran ayında önemli ölçüde azaldı ve görünürde bir iyileşme olmadı.

Önceki hafta günlük gelirlerin günde 18,3 milyon dolara ulaştığını gördü ve geçen haftayla birlikte fazla bir değişiklik olmadı. %2,02’lik bir artış, günlük madenci gelirlerinin 18,69 milyon $’a yükselmesi anlamına gelirken, ücretlerden oluşan yüzde 0,7 oranında düştü.

Bitcoin hash oranı

BTC hashrate declines | Source: Arcane Research

Aynı zamanda biraz düşüşe geçen hash oranında da parlıyor. Ayın başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra düşüş şu ana kadar belirgindi. Blok üretim oranını etkileyen azalan karlılığın doğrudan bir sonucudur.

İlgili Okuma | Bitcoin Haziran Ayının En Kötü Performansını Kaydediyor, Buradan Daha İyi Olacak mı?

Geçen hafta saatte üretilen blok sayısı 5,85’e çıktı ve düşük karlılık nedeniyle hashrate’in düşük kalması beklendiği için blok üretiminde de fazla bir toparlanma olmayabilir. Bu düşüş, ASIC fiyatlarının da düşmesine neden oldu.

Son olarak, bu süre zarfında günlük ücretler de önemli ölçüde düştü. Önceki hafta 437.159$’a dokunduktan sonra, geçen haftanın günlük ücretleri %28.59’luk bir düşüşle 312.191$’a çıktı.

Featured image from Finbold, charts from Arcane Research and TradingView.com

Takip et Twitter’daki En İyi Owie piyasa bilgileri, güncellemeler ve ara sıra komik tweetler için…

Previous ArticleNext Article

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WOO fiyatı bugün %12 arttı: yakında 0,3500$’a ulaşabilir mi? 0 28

Anahtar çıkarımlar

  • WOO, bugün piyasa değerine göre ilk 100 arasında en iyi performans gösteren kripto para birimidir.

  • Miting, Woo Network’ün yeni kalıcı ürünleri listelemesi ve topluluk elçisi programını yenilemesiyle gerçekleşti.

  • WOO, son rallisinin ardından 0,3500 dolarlık psikolojik seviyeyi izliyor olabilir.

WOO fiyatı bugün %12’den fazla artarak 0,2893 $ seviyesinde bulunuyor

Woo Network’ün yerel belirteci olan WOO, bugün piyasa değerine göre ilk 100 kripto para birimi arasında en iyi performansı gösterenidir. Token son 24 saatte %12’den fazla arttı.

Basın zamanında, WOO’nun fiyatı 0,2883 dolarda duruyor ve yakın vadede yükselebilir.

Ralli, WOO Network’ün SUI kalıcı jetonunu platformunda sıfır ücretle listelemesiyle geldi. Bu en son kripto para birimi haberleri WOO’daki tüccarların SUI vadeli işlemlerine başlayabileceği anlamına gelir.

Buna ek olarak, Woo Network kısa süre önce topluluk elçisi programı WOO Force’u yeniledi. Yenileme, WOO’nun büyüme girişimlerinin erişimini genişletmek için tasarlandı.

Bu son gelişmeler, WOO’nun devam eden rallisinin arkasındaki ana katalizörler olabilir.

WOO yakında 0.3500$ psikolojik seviyesine ulaşabilir mi?

WOO son günlerde iyi performans gösteriyor ve yeni zirvelere ulaşma yolunda olabilir. Basın zamanında, WOO 0,28 $ seviyesinin üzerinde işlem görüyor.

Ralli devam ederse, WOO 19 Nisan’dan bu yana ilk kez 0,3500$ psikolojik seviyesine ulaşabilir.

Daha geniş kripto para piyasasının temel koşulları, WOO’nun bu fiyata doğru toparlanmasına da yardımcı olabilir.

Son zamanlardaki olumlu performansına rağmen WOO, Kasım 2021’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,4807 $’dan %88 aşağıda kaldı.

WOO sonrası fiyat bugün %12 arttı: yakında 0,3500$’a ulaşabilir mi? ilk olarak CoinJournal’da yayınlandı.

Bir Cevap Yaz

Yığınlar geri dönecek mi? 0 32


  • Stack fiyatı son 24 saatte %4 düştü ve son 30 günde -%15.

  • STX şu anda 0,78 dolar civarında işlem görüyor ve psikolojik 1,00 dolar seviyesinin yakınında önemli bir tedarik bölgesine sahip.
  • STX’in fiyatı, Ordinals aldatmacasının piyasaya çıkmasıyla birlikte Şubat ve Mart aylarında keskin bir şekilde yükseldi.

Stacks’in (STX) fiyatı, Çarşamba günü Bitcoin (BTC) ile birlikte çift haneli rakamlara çıktıktan sonra 0,82 $’a kadar yükseldi. Artış, kripto piyasasının ABD Merkez Bankası’nın faiz oranı artışına verdiği yukarı yönlü tepkiyi takip etti.

Ancak FOMC dalgası soğurken, STX son 24 saatte %4 düştü ve Nisan’daki önemli fiyat patlamalarının ardından haftalık kazançlarını sadece %5’e düşürdü.

Yığınlar son dökümden sonra tekrar yükselecek mi?

Stacks (STX), son birkaç hafta içinde fiyatlarında önemli dalgalanmalar gösteren bir dijital varlıktır. CoinJournal’ın vurguladığı gibi Bu makaleŞubat ayında Stacks fiyatının ana itici gücü, Bitcoin yazıtları (NFT’lere benzer kripto varlıkları) için bir platform olan Ordinals’a olan güçlü ilgiydi.

Akıllı sözleşmelerin gücünü Bitcoin’e getiren yığınlar da Mart ayında yükseldi. yerel STX’e yüklenen balinalar.

Aşağıdaki haftalık grafikte görüldüğü gibi, STX/USD, 20 Şubat’tan bu yana 0,64 $’lık güçlü destek ile 1,33 $ yakınlarındaki yeni direnç arasında sıkıştı. Madeni para bu hafta %5 arttı, ancak bugünkü düşüşlerin yılın başlarında elde edilen kazançları silmeye yardımcı olmasının ardından aylık grafikte kırmızı renkte. STXUSD son 30 günde yaklaşık %15 düştü.

Bu arada, STX Şubat’ta bir haftada %122 ve Mart ortasında yedi günde %51 arttı. Öyleyse soru şu: Yığınlar, yılbaşından bu yana 1,32 doların üzerindeki yüksek seviyelerinden geri çekildikten sonra tekrar yükselecek mi?

Zincir üstü verilerin bu hafta 3,5 milyonun üzerine ulaştığını gösteren Bitcoin sıra sayılarındaki artış, yazıtlara olan ilginin hala yüksek olduğunu gösteriyor. Ordinals Protokolü ve Bitcoin blok zincirindeki diğer katman 2’lerdeki aktivite ve BTC fiyatındaki potansiyel artış, muhtemelen altcoin için yukarı yönlü momentumun ana katalizörleri olacaktır.

Teknik açıdan Stacks fiyatının görünümü aşağıdadır.

Stack fiyatı: STX için kısa vadeli görünüm

STX için kısa vadeli bir teknik görünüm için, Göreceli Güç Endeksi (RSI), Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) ve Fibonacci düzeltme seviyelerine odaklanan haftalık grafiğine bakabiliriz.

Temel teknik göstergelerle birlikte Yığınların (STX) fiyat hareketini gösteren grafik. Kaynak: TradingViewYukarıda gösterildiği gibi, STX açık için RSI göstergesi şu anda 57’de. Bu, STX’in büyük ölçüde nötr olduğunu ve ne aşırı satış ne de aşırı alım olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, MACD göstergesi potansiyel bir düşüş eğilimi gösteriyor. MACD çizgisinin sinyal çizgisinin üzerinde olduğunu görebiliriz, ancak ayılara avantaj sağlamak için aşağıyı geçebilir.

Bu arada, yukarı yönlü ana engelin, son salınımın 3,37 dolardan 0,20 dolara düştüğünü gösteren %23,6’lık Fibonacci geri çekilme seviyesinde olması muhtemel. Bu seviye şu anda 0,95 dolar civarında. Yığınlar ayrıca ana direnç alanları olarak %50 ve %61,8 geri çekilme seviyelerini vurgular.

Stacks (STX) fiyatının düşüş eğilimini sürdürmesi durumunda, ilk destek seviyesi 0,45 dolar civarında uzun vadeli yatay bir çizgide olabilir. 50 haftalık hareketli ortalama hattı şu anda bu alan etrafında seviye atlarken, 0,20 dolarlık talep yeniden yükleme hattı önemli bir tampon bölge sağlıyor.

Most Popular Topics

Editor Picks