Binance’den SHIB ve Bu 4 Altcoin İçin Büyük Duyuru! 0 314

ShibaInu madeni parasının (SHIB) fiyatı neden yükseliyor?Elbette, SHIB’nin başarısının bir kısmı, DOGE’nin popülaritesine bağlanabilir. DOGE’ye yüzde altı daha ucuz bir alternatif olarak oluşturulan SHIB’nin serveti, DOGE haber döngüsüne girip çıktıkça buna göre yükselir ve düşer.

ElonMusk ve SnoopDogg, DOGE’yi herkesin bildiği bir isim haline getirdiğinde, spekülatörler muhtemelen SHIB’nin düşük fiyatlarından etkilenmişti çünkü her iki tokenin fiyatları da ElonMusk’ınSaturdayNightLive’daki tartışmalı röportajından hemen önce zirveye ulaştığında, SHIB çok geride değildi.

DOGE’ye ek olarak, SHIB’nin fiyatı da bir dereceye kadar Bitcoin (BTC) ile ilişkilendirilebilir. Bu Ekim de, kripto para piyasası yeni zirvelere ulaştığında, SHIB içindegeçerli olacaktır. Özellikle şaşırtıcı olan, diğer popüler kripto para birimlerine kıyasla SHIB’nin satın alınabilirliğidir. 0.00054 $ civarında seyreden fiyatlar cazip gelebilir. Potansiyel kullanıcıların elinde yüzlerce, binlerce veya on milyonlarca token tutacaktır.Binance’den SHIB ve bu 4 Altcoin için büyük duyuru!

ShibaInu parası (SHIB), trend olan bir hashtag haline gelen ilk para değildir. Aslında, ortaya çıkan ilk köpek temalı para bile değildir. Bu yılın başlarında, Dogecoin (DOGE), uzun süredir kripto kullanıcıları ve genel halk arasında büyük ilgi uyandırdı. Kısmen ElonMusk ve SnoopDogg gibi yüksek profilli isimler tarafından desteklenen DOGE, toplam piyasa değeri ile ilk on kripto para birimi haline geldi.

Başlangıçta AkitaInu (AKITA) madeni para ve UpDog (UPDOG) gibi benzer taklitçilerle bir “Dogecoin katili” olarak yaratılan ShibaInu madeni para, Dogecoin’den hemen sonra sekiz numaraya ulaştı. SHIB şu anda Binance dahil dünyanın en popüler kripto para borsalarının çoğunda listeleniyor.

Previous ArticleNext Article

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Anchor, Terra’nın Hacmini Şişirmekle Suçlanıyor 0 6

Terra ekosistem çöküşünün etkileri devam ediyor. Çeşitli soruşturmalarla karşı karşıya kalan Terraform Labs ve bağlı kuruluşları hakkındaki iddialar çoğalıyor. Son olarak Güney Koreli devlet yayıncısı KBS’nin bildirdiğine göre Anchor Protocol, Terra’nın hacmini şişirmekle suçlanıyor.

Terra, Anchor’un Başını Ağrıtmaya Devam Ediyor!

Terra ekosisteminde yaşanan çöküş, beraberinde birçok şirketi iflasa sürükledi. Yaşanan bu çöküşten önce DeFi platformunda “en yüksek ticaret hacmi” ile övünen Terra’nın yaklaşık 250 bin Güney Koreli yatırımcısı bulunuyordu. KBS’ye göre, Anchor Protocol’deki TerraUSD mevduatları, kredileri ve teminat hizmetlerindeki bu yatırımcıların en büyükleri aslında Terraform Labs ve bağlı kuruluşları içeriyor.

Güney Koreli eyalet savcılarının da soruşturduğu “şişirme” olayında; yatırımcıların ekosistemin stablecoin’ine ve yerel kriptolara olan güvenini kazanmak için sayıları kendi kendine şişirdiği belirtiliyor. Olayı destekleyen en önemli durum ise Anchor Protocol’ün TerraUSD mevduatlarına yüzde 19,5’e varan APY getirmiş olması.

KBS’nin raporlarında; “Bu hizmetin önemli bir bölümünün Terra’nın ‘öz yatırımı’ ile sürdürüldüğü ortaya çıktı. Müşteri listesi incelendikten sonra Terra’nın mevduat, kredi ve teminatlarını en çok kullanan müşterilerin Terra ve Terra’nın yatırımcılarından başkası olmadığı tespit edildi.” detayları yer aldı.

Bu iddiaları araştıran eyalet savcılarının yanı sıra, ABD’de Terra’nın CEO’su Do Kwon ve diğer yatırımcıların kripto fiyatını şişirdiğini iddia eden başka bir toplu dava daha açıldı.

MEXC, ETH Esnek Staking Programını Başlattı 0 6

MEXC, ETH Esnek Staking programını resmen başlattı. Tek tıkla, ETH’nizi stake edebilir ve spot cüzdan bakiyelenizden ödüller kazanmaya başlayabilirsiniz.

Ürün Token Tahmini APY Minimum Staking Miktarı
Esnek Staking ETH %1,2 0,01

 

Değer Oluşturma Tarihi: T, stake tarihi anlamına gelir.  T+1 gün gözlem süresidir. Getiri T+2 günde başlayacak ve T+3 günde hesabınıza dağıtılacaktır.

Getiri Ödeme Zamanı: Günlük

Geri Alma Kuralları: Kullanıcılar istedikleri zaman fonlarını geri alabilecektir.

Aşağıdaki staking ürünleri de mevcuttur:

Ürün Token Tahmini APY Minimum Staking Miktarı
Esnek Staking USDC %2,28 10
Esnek Staking USDT %2,09 10
Esnek Staking BTC %1 0,001

Katılma Yöntemi

 

a) Websitesinden: https://www.mexc.com/pos Adresine Gidin > Katılmak için “Esnek Staking” Seçeneğine Tıklayın

b) MEXC.com üzerinden

  •  MEXC.com adresinden hesabınıza giriş yapın > “Kazan” Menüsünü Açın > “Staking” Sekmesine Girin > Katılmak için “Esnek Staking” Seçeneğine Tıklayın
  • MEXC.com adresinden hesabınıza giriş yapın > “Cüzdan” Sekmesine Gidin> “Spot Cüzdanınıza Gidin > Aramak istediğiniz tokeni seçin > “Kazan” Seçeneğine Tıklayın

c) MEXC Uygulaması üzerinden: MEXC Uygulamasının Anasayfasından Hesabınıza Giriş Yapın > Daha Fazla > “Staking” Sekmesine Gidin > Katılmak için “Esnek Staking” Seçeneğine Tıklayın

 

Likidite Getirisi Hesaplaması (Günlük):

Kullanıcının Günlük Getiri Miktarı = (Kullanıcının Staking Değeri x APY / 365)

Örneğin: A kullanıcısının 10.000 USDT stake ettiğini ve APY’nin %5 olduğunu varsayalım. A kullanıcısı günlük şu kadar getiri elde edebilir:

10.000 x %5 / 365 = 1,37 USDT

 

Not:

MEXC Global, önceden haber vermeksizin bu duyuruyu düzenleme, değiştirme veya iptal etme yetkisine sahiptir.

 

Risk Uyarısı

Kripto para yatırımları yüksek piyasa riski taşımaktadır. Lütfen yatırımlarınızı dikkatli yapınız. MEXC Global, kaliteli projeleri seçmek için elinden gelenin en iyisini yapmaktadır, ancak yaşayacağınız yatırım kayıplarından sorumlu tutulamaz. Topluluğa saygı duyan bir dijital alım satım platformu olarak MEXC, hiçbir kötü niyet olmaksızın doğru, şeffaf ve adil ticaret ilkelerini esas alır. Kullanıcılarımıza dijital varlıkların alım satımı için daha güvenli, daha verimli ve daha güvenilir bir hizmet sunmayı taahhüt ediyoruz.

 

Eğer hala bir MEXC üyeliğiniz yoksa, avantajlı etkinliklerden faydalanmak ve birçok altcoine yatırım yapmak için şu bağlantıdan üyelik oluşturabilirsiniz:
https://www.mexc.com/tr-TR/register?inviteCode=15FJM

Bizi sosyal medyada takip edin

Telegram: https://t.me/MEXCTurkey

Bir Cevap Yaz

Most Popular Topics

Editor Picks