Bitcoin son durum: Düşüş neden gerçekleşti? 0 469

Bitcoin (BTC) Salı günü akşam başlattığı düşüşü Çarşamba gününe de taşıdı. Önemli bir destek seviyesinin altına kadar düşen Bitcoin, kripto pazarında toplu tasfiyeleri tetikledi. Bitcoin son durum olarak çok uzakta durmaya devam etti. 

Kripto para biriminin son düşüşü, doğrudan büyük ABD teknoloji stoklarındaki düşüşe bağlı olduğu görülüyor. BTC, son 24 saatte %5’in üzerinde düştü ve yazı yazılırken 38.600 dolar civarında işlem görüyor. Buna karşılık, Nasdaq 100 endeksi, yatırımcıların kazançlara zarar verebilecek bir ekonomik yavaşlamadan korkmasıyla Salı günü yaklaşık %4 düştü.

Bitcoin son durum: Teknoloji hisseleri düştü, BTC-Nasdaq korelasyonu yükseldi

Teknoloji hisselerindeki kayıplar BTC’ye sıçradı. Belirteç, bu yıl ABD teknoloji hisse senetleri gibi fazlasıyla davrandı. Bloomberg verilerine göre, BTC ve ABD teknoloji hisseleri arasındaki korelasyon da Nisan ayının başlarında rekor seviyeye ulaştı. 

BTC’nin enflasyon ve para politikası, makro faktörlere duyarlılığı, hisse senetleri ile daha uyumlu davranmasını sağlıyor. Bu aynı zamanda varlığın dijital güvenli liman olma potansiyeline de mal oldu.

2022 yılı içinde BTC yine de çoğu büyük teknoloji hissesinden biraz daha iyi performans gösterdi. Bu korelasyon, 2022’nin büyük bir bölümünde devam ediyor. Tipik olarak bu, kripto için başarının en iyi tarifi değil. Korelasyonun var olmadığını görmek istiyoruz. Bu, boğa koşularının meyve verme olasılığının en yüksek olduğuna dair bir sinyal olma eğiliminde.

Nasdaq’ın son düşüşü, büyük teknoloji şirketlerinden gelen zayıf kazanç korkularından kaynaklandı. Google’ın sahibi Alphabet, üç aylık kazançları kaçırdığı için %4 düştü. Yatırımcılar ayrıca, şirket geçmiş beklentileri aşmayı başarsa da, zilin ardından Microsoft hisselerini kazançlarından önce düşürdü.

Tesla, CEO Elon Musk’ın Twitter satın alımını finanse etmek için şirketteki bazı varlıklarını satabileceği korkusuyla %12 düştüğü için düşüşlerde öne çıkan oldu.

Kripto piyasasında toplu tasfiyeler

Daha geniş kripto piyasası da büyük teknoloji hisselerine paralel olarak düşüyor. Piyasadaki son kayıplar, 24 saatte kapatılan long pozisyonlarda 290 milyon doları gördü. Bu iki haftanın en yüksek seviyesi olarak kayıtlara geçti.

BTC, tasfiye edilen pozisyonlarda 109 milyon dolar görürken, Ethereum tasfiyeleri 88 milyon dolar oldu.

Previous ArticleNext Article

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

XLM Yeniden Diriliş Aldığını Gösteriyor, Sıra Nereye Gidiyor? 0 3

XLM fiyatı, kripto paranın geçen hafta grafiğinde geri çekilmesinden sonra ivme kazandı. Ancak son 24 saat içinde XLM %3,6 değer kazandı ve ani direnç işaretinin üzerine çıkmayı başardı. Boğalar göreve geri döndü ve XLM’nin teknik görünümü de aynı duyguyu yansıttı.

Şu anda, XLM fiyatı 0.121 $ seviyesinde sabitlendi. Son birkaç gün içinde, XLM sürekli olarak piyasada yükselişin bir işareti olan daha yüksek ve daha yüksek düşükler oluşturdu. Altcoin fiyat momentumunu koruyabilirse, önümüzdeki işlem seanslarında 0,130 dolar fiyat tavanını görebilir. Stellar için satın alma gücü, madeni para için çok önemli olmaya devam ediyor.

XLM fiyatı en son birkaç hafta önce, Haziran ayının sonunda bu fiyat işaretinin etrafında gezindi. Mevcut fiyat seviyesinden bir düşüş, XLM fiyatını 0.114$’a getirebilir. Daha önce XLM fiyatı 0.124$’dan işlem gördüğünde, düşüş baskısı ile karşılandı ve Stellar’ın 0.114$’a düşmesine neden oldu.

XLM Fiyat Analizi: Dört Saatlik Grafik

XLM fiyatı
Stellar dört saatlik grafikte 0.126$ olarak fiyatlandı | Kaynak: TradingView’de XLMUSD

Altcoin, yazı yazılırken 0.126 $ olarak fiyatlandırıldı. Boğalar, piyasadaki alıcılarla birlikte yeniden ortaya çıktı ve bu, XLM’nin ani direnç işaretini destek hattına çevirmesini sağladı. XLM için genel direnç şimdi 0.127 $ ve ardından 0.129 $ idi.

Öte yandan, XLM fiyatı için yerel destek 0.119 dolarda kaldı. Fiyatını yukarıda belirtilen destek hattı üzerinde sürdürememek, altcoini 0.114 dolara kadar düşürebilir.

Stellar, altcoinin bu yıl Temmuz ayının ortasında 20 ayın en düşük fiyat seviyesine dokunduğu göz önüne alındığında önemli bir toparlanma kaydetti.

Stellar’ın işlem hacmi dört saatlik grafikte düştü, bu piyasadaki satış gücünün düştüğünün bir göstergesi.

Teknik Analiz

XLM fiyatı
Dört saatlik grafikte Stellar aşırı satın alındı ​​| Kaynak: TradingView’de XLMUSD

Teknik görünüm, dört saatlik grafikte XLM fiyatı için aşırı bir yükseliş tablosu çizdi. XLM’nin grafiğindeki alıcı sayısında keskin bir artış oldu.

Göreceli Güç Endeksi, varlığın aşırı değerli olduğu anlamına gelen aşırı alım bölgesine park edildi.

Satın alma gücü, baskı zamanında satış gücünü büyük ölçüde aşmıştı. XLM fiyatı 20-SMA çizgisinin çok üzerindeydi.

Bu okuma, piyasadaki fiyat ivmesini yönlendiren alıcılara işaret ediyor. Altcoinin fiyatı da 50-SMA ve 200-SMA’nın üzerindeydi ve bu da altcoine olan talebin önemli ölçüde arttığını gösteriyordu.

XLM fiyatı
Stellar, dört saatlik grafikte satın alma sinyalini gösteriyor | Kaynak: TradingView’de XLMUSD

Stellar, grafikteki diğer göstergelere göre grafiğinde satın alma sinyali yakaladı. Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksaklığı, fiyat momentumunu ve geri dönüşünü aynı şekilde gösterir. MACD, yükseliş geçişi yaşadıktan sonra yarım çizgi üzerinde yeşil sinyal çubukları görüntülemişti.

Yeşil sinyal çubukları, XLM için sinyal satın almak üzere bağlandı. Yönlü Hareket Endeksi, mevcut fiyat trendini ve piyasadaki trendin gücünü göstermekten sorumludur. +DI çizgisi -DI çizgisinin üzerinde olduğu için DMI pozitifti.

Ortalama Yönlü Endeksin (Kırmızı) 40 işaretine doğru hareket ettiği görüldü, mevcut fiyat yönündeki bu güç, XLM fiyatının yaklaşan işlem seanslarında yukarı yönlü bir hareket kaydetmeye devam edeceğini gösteriyor.

İlgili Okuma: Bitcoin 24.000 Doları Hedeflerken Piyasa Duyarlılığı Sabit Tutuyor

Featured image from StormGain, Charts from TradingView.com

MEXC, LOVELY3L ve CELO3S Kaldıraçlı ETF Ürünlerinin Hisselerini Birleştirecek 0 3

LOVELY3L ve CELO3S kaldıraçlı ETF ürünlerinin net değerleri 0,1 USD’den düşük olduğu için Hisse Birleştirme işlemi uygulanacaktır. Bu nedenle, MEXC, 7 Ağustos 2022 saat 13.00 (TSİ) tarihinde LOVELY3L ve CELO3S kaldıraçlı ETF ürünlerinin hisselerini birleştirecektir.

LOVELY3L ve CELO3S kaldıraçlı ETF ürünlerinin toplam 10 hissesi, sırasıyla 1 hisse olarak birleştirilecektir. Sonuç olarak, LOVELY3L ve CELO3S ürünlerinin hisse başına net değeri 10 kat artarken, kullanıcının elindeki miktar 1/10’a inecektir. Bu bağlamda, birleştirmeden sonra kullanıcının toplam varlığı aynı kalacaktır.

Kaldıraçlı ETF hakkında daha fazla bilgi edinmek, lütfen şu adresleri ziyaret edin:

  1. “Hisse Birleştirme Mekanizması” Nedir?
  2. Kaldıraçlı ETF Kılavuzu
  3. Kaldıraçlı ETF Dersleri
  4. Kaldıraçlı ETF Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Risk Uyarısı

Kripto para yatırımları yüksek piyasa riski taşımaktadır. Lütfen yatırımlarınızı dikkatli yapınız. MEXC Global, kaliteli projeleri seçmek için elinden gelenin en iyisini yapmaktadır, ancak yaşayacağınız yatırım kayıplarından sorumlu tutulamaz. Topluluğa saygı duyan bir dijital alım satım platformu olarak MEXC, hiçbir kötü niyet olmaksızın doğru, şeffaf ve adil ticaret ilkelerini esas alır. Kullanıcılarımıza dijital varlıkların alım satımı için daha güvenli, daha verimli ve daha güvenilir bir hizmet sunmayı taahhüt ediyoruz.

 

Eğer hala bir MEXC üyeliğiniz yoksa, avantajlı etkinliklerden faydalanmak ve birçok altcoine yatırım yapmak için şu bağlantıdan üyelik oluşturabilirsiniz:
https://www.mexc.com/tr-TR/register?inviteCode=15FJM

Bizi sosyal medyada takip edin

Telegram: https://t.me/MEXCTurkey

Most Popular Topics

Editor Picks