Bitcoin Uzun Vadeli Sahip Kapitülasyonu Alt Bölgeye Yaklaşıyor, Ancak Henüz Tam Olarak Orada Değil 0 26

Zincir üstü veriler, Bitcoin uzun vadeli kapitülasyonunun son zamanlarda derinleştiğini ancak henüz tarihi dip bölgesine girmediğini gösteriyor.

Bitcoin Uzun Vadeli Sahibi SOPR, ‘1’ Altındaki Derin Değerleri Gözlemlemeye Devam Ediyor

Bir CryptoQuant’ta bir analist tarafından açıklandığı gibi İletiBTC uzun vadeli sahipleri son haftalarda zarar ediyor.

“Harcanan çıktı kâr oranı” (veya kısaca SOPR), Bitcoin yatırımcılarının şu anda kârda mı yoksa zararda mı sattığını söyleyen bir göstergedir.

Metrik, en son hangi fiyata taşındığını görmek için satılan her bir madeni paranın zincir üzerindeki geçmişini kontrol ederek çalışır. Herhangi bir madeni paranın bu son satış değeri mevcut BTC fiyatından düşükse, o madeni para şimdi kârla satılmıştır.

İlgili Okuma | Bu Bitcoin Oranının Bir Dip İçin İpuçları Olabilir mi?

Öte yandan, önceki fiyatın şu anki fiyatın üzerinde olması, madalyonun bir miktar kayıp gerçekleştirdiğini ima eder.

SOPR birden büyük olduğunda, genel Bitcoin pazarının şu anda bir miktar kar elde ettiği anlamına gelir. Aksine, bundan daha düşük bir değer, şu anda BTC yatırımcıları arasında kayıp gerçekleşmesini ifade ediyor.

“Uzun vadeli tutucu” grubu, kripto paralarını satmadan veya taşımadan önce en az 155 gün elinde tutan tüm BTC yatırımcılarını içerir. Aşağıdaki tablo, özellikle bu LTH’ler için 14 günlük MA SOPR’deki eğilimi göstermektedir:

Bitcoin Uzun Vadeli Sahibi SOPR

The value of the metric seems to have been going down recently | Source: CryptoQuant

Yukarıdaki grafikte görebileceğiniz gibi, nicelik, 14 günlük MA Bitcoin uzun vadeli sahibi SOPR için ilgili tüm trend noktalarını işaretledi.

Göstergenin değeri 0,48 civarında bir değere düştüğünde (grafikte yeşil çizgi ile gösterilir) kripto tarihindeki en büyük dipler oluşmuş gibi görünüyor.

İlgili Okuma | Bitcoin için 15 bin Dolar Olası Dip? “Delta Cap” Öyle Diyor

Bu tür bir değer, LTH’ler derin kapitülasyona girdiğinde ortaya çıkar. Bu, herhangi bir noktada satma olasılığı en düşük olan BTC kohortu olduğundan, onlardan gelen büyük kayıp, ayı dibinin yaklaştığını gösterebilir.

Şu anda, gösterge de 1’in altında, ancak yine de yaklaşık 0,62 değerinde, tarihsel dip bölgeden biraz daha yüksek. Bu, Bitcoin’in dibe doğru gidiyor olsa da henüz tam olarak orada olmadığını gösteriyor.

BTC Fiyatı

Yazma sırasında, Bitcoin’in fiyatı geçen hafta %9 düşüşle 19.4 bin dolar civarında dalgalanıyor. Aşağıdaki grafik, son beş gün içindeki kripto değerindeki eğilimi göstermektedir.

Bitcoin Fiyat Tablosu

Looks like the price of the coin has been moving sideways over the last few days | Source: BTCUSD on TradingView
Featured image from Brent Jones on Unsplash.com, charts from TradingView.com, CryptoQuant.com
Previous ArticleNext Article

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

XLM Yeniden Diriliş Aldığını Gösteriyor, Sıra Nereye Gidiyor? 0 3

XLM fiyatı, kripto paranın geçen hafta grafiğinde geri çekilmesinden sonra ivme kazandı. Ancak son 24 saat içinde XLM %3,6 değer kazandı ve ani direnç işaretinin üzerine çıkmayı başardı. Boğalar göreve geri döndü ve XLM’nin teknik görünümü de aynı duyguyu yansıttı.

Şu anda, XLM fiyatı 0.121 $ seviyesinde sabitlendi. Son birkaç gün içinde, XLM sürekli olarak piyasada yükselişin bir işareti olan daha yüksek ve daha yüksek düşükler oluşturdu. Altcoin fiyat momentumunu koruyabilirse, önümüzdeki işlem seanslarında 0,130 dolar fiyat tavanını görebilir. Stellar için satın alma gücü, madeni para için çok önemli olmaya devam ediyor.

XLM fiyatı en son birkaç hafta önce, Haziran ayının sonunda bu fiyat işaretinin etrafında gezindi. Mevcut fiyat seviyesinden bir düşüş, XLM fiyatını 0.114$’a getirebilir. Daha önce XLM fiyatı 0.124$’dan işlem gördüğünde, düşüş baskısı ile karşılandı ve Stellar’ın 0.114$’a düşmesine neden oldu.

XLM Fiyat Analizi: Dört Saatlik Grafik

XLM fiyatı
Stellar dört saatlik grafikte 0.126$ olarak fiyatlandı | Kaynak: TradingView’de XLMUSD

Altcoin, yazı yazılırken 0.126 $ olarak fiyatlandırıldı. Boğalar, piyasadaki alıcılarla birlikte yeniden ortaya çıktı ve bu, XLM’nin ani direnç işaretini destek hattına çevirmesini sağladı. XLM için genel direnç şimdi 0.127 $ ve ardından 0.129 $ idi.

Öte yandan, XLM fiyatı için yerel destek 0.119 dolarda kaldı. Fiyatını yukarıda belirtilen destek hattı üzerinde sürdürememek, altcoini 0.114 dolara kadar düşürebilir.

Stellar, altcoinin bu yıl Temmuz ayının ortasında 20 ayın en düşük fiyat seviyesine dokunduğu göz önüne alındığında önemli bir toparlanma kaydetti.

Stellar’ın işlem hacmi dört saatlik grafikte düştü, bu piyasadaki satış gücünün düştüğünün bir göstergesi.

Teknik Analiz

XLM fiyatı
Dört saatlik grafikte Stellar aşırı satın alındı ​​| Kaynak: TradingView’de XLMUSD

Teknik görünüm, dört saatlik grafikte XLM fiyatı için aşırı bir yükseliş tablosu çizdi. XLM’nin grafiğindeki alıcı sayısında keskin bir artış oldu.

Göreceli Güç Endeksi, varlığın aşırı değerli olduğu anlamına gelen aşırı alım bölgesine park edildi.

Satın alma gücü, baskı zamanında satış gücünü büyük ölçüde aşmıştı. XLM fiyatı 20-SMA çizgisinin çok üzerindeydi.

Bu okuma, piyasadaki fiyat ivmesini yönlendiren alıcılara işaret ediyor. Altcoinin fiyatı da 50-SMA ve 200-SMA’nın üzerindeydi ve bu da altcoine olan talebin önemli ölçüde arttığını gösteriyordu.

XLM fiyatı
Stellar, dört saatlik grafikte satın alma sinyalini gösteriyor | Kaynak: TradingView’de XLMUSD

Stellar, grafikteki diğer göstergelere göre grafiğinde satın alma sinyali yakaladı. Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksaklığı, fiyat momentumunu ve geri dönüşünü aynı şekilde gösterir. MACD, yükseliş geçişi yaşadıktan sonra yarım çizgi üzerinde yeşil sinyal çubukları görüntülemişti.

Yeşil sinyal çubukları, XLM için sinyal satın almak üzere bağlandı. Yönlü Hareket Endeksi, mevcut fiyat trendini ve piyasadaki trendin gücünü göstermekten sorumludur. +DI çizgisi -DI çizgisinin üzerinde olduğu için DMI pozitifti.

Ortalama Yönlü Endeksin (Kırmızı) 40 işaretine doğru hareket ettiği görüldü, mevcut fiyat yönündeki bu güç, XLM fiyatının yaklaşan işlem seanslarında yukarı yönlü bir hareket kaydetmeye devam edeceğini gösteriyor.

İlgili Okuma: Bitcoin 24.000 Doları Hedeflerken Piyasa Duyarlılığı Sabit Tutuyor

Featured image from StormGain, Charts from TradingView.com

MEXC, LOVELY3L ve CELO3S Kaldıraçlı ETF Ürünlerinin Hisselerini Birleştirecek 0 3

LOVELY3L ve CELO3S kaldıraçlı ETF ürünlerinin net değerleri 0,1 USD’den düşük olduğu için Hisse Birleştirme işlemi uygulanacaktır. Bu nedenle, MEXC, 7 Ağustos 2022 saat 13.00 (TSİ) tarihinde LOVELY3L ve CELO3S kaldıraçlı ETF ürünlerinin hisselerini birleştirecektir.

LOVELY3L ve CELO3S kaldıraçlı ETF ürünlerinin toplam 10 hissesi, sırasıyla 1 hisse olarak birleştirilecektir. Sonuç olarak, LOVELY3L ve CELO3S ürünlerinin hisse başına net değeri 10 kat artarken, kullanıcının elindeki miktar 1/10’a inecektir. Bu bağlamda, birleştirmeden sonra kullanıcının toplam varlığı aynı kalacaktır.

Kaldıraçlı ETF hakkında daha fazla bilgi edinmek, lütfen şu adresleri ziyaret edin:

  1. “Hisse Birleştirme Mekanizması” Nedir?
  2. Kaldıraçlı ETF Kılavuzu
  3. Kaldıraçlı ETF Dersleri
  4. Kaldıraçlı ETF Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Risk Uyarısı

Kripto para yatırımları yüksek piyasa riski taşımaktadır. Lütfen yatırımlarınızı dikkatli yapınız. MEXC Global, kaliteli projeleri seçmek için elinden gelenin en iyisini yapmaktadır, ancak yaşayacağınız yatırım kayıplarından sorumlu tutulamaz. Topluluğa saygı duyan bir dijital alım satım platformu olarak MEXC, hiçbir kötü niyet olmaksızın doğru, şeffaf ve adil ticaret ilkelerini esas alır. Kullanıcılarımıza dijital varlıkların alım satımı için daha güvenli, daha verimli ve daha güvenilir bir hizmet sunmayı taahhüt ediyoruz.

 

Eğer hala bir MEXC üyeliğiniz yoksa, avantajlı etkinliklerden faydalanmak ve birçok altcoine yatırım yapmak için şu bağlantıdan üyelik oluşturabilirsiniz:
https://www.mexc.com/tr-TR/register?inviteCode=15FJM

Bizi sosyal medyada takip edin

Telegram: https://t.me/MEXCTurkey

Most Popular Topics

Editor Picks