Bitcoin ve Ethereum İyileşmek İçin Mücadele Ediyor, AR ve NMR Önemli Bir Şekilde Yükseliyor 0 22

Piyasa koşullarına rağmen, en iyi para birimleri olan Bitcoin ve Ethereum, değerlerini geri kazanmak için mücadele ediyor. Öte yandan, bazı altcoinler, AR ve NMR, 14 gün boyunca önemli bir kazanç cazibesi gösteriyor.

Fed Rezervi faiz oranlarını ve Mayıs enflasyon raporunu yükseltmeye karar verdiğinden beri, Bitcoin 19.000 ila 20.000 dolar arasında küçük bir bölgede dalgalanıyor. Bu nedenle, önemli bir yukarı yönlü hızı toparlaması zor.

İlgili Okuma | Solana (SOL), Düşüş Baskısı Hala Sağlam Olduğundan Geçmiş Günlerde 33 Doların Altında Sıkıştı

En değerli kripto para birimi olan Bitcoin, Kasım 2021’de 67.000 $’a ulaştığından bu yana %70’ten fazla değer kaybetti.

Ancak, göre CoinGecko Verilere göre, BTC şu anda 19.500 dolardan işlem görüyor ve son 7 ve 14 gün içinde sırasıyla %7,8 ve %5,4 kayıp yaşadı.

Döviz ticareti firması Oanda’nın kıdemli piyasa analisti Edward Moya, Bitcoin’in baskı altında olduğunu ve 20.000 dolar seviyesini korumanın zor olduğunu iddia ediyor.

Bitcoin Fiyatı
BTC şu anda saatlik grafikte 19.500$ seviyesinin üzerinde işlem görüyor | Kaynak: BTC/USD fiyat karakteri Tradingview.com

Ethereum 2021’de başarılı bir yıl geçirdi ve Kasım ayında tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 4850 dolara ulaştı. Ancak geçen aydan bu yana, Bitcoin gibi harika bir Kasım geçiren Ethereum’un fiyatı 1.100 ila 1.000 dolar arasında dalgalanıyor.

Bu arada, değerini telafi etmek için çaba sarf etti ve mücadele etti, ancak Ethereum’un fiyatı 1.100 doların üzerine çıkamadı. CoinGecko verileri, ETH’nin şu anda 1.073,58 dolardan işlem gördüğünü ve son 7 ve 14 gün içinde ETH’nin sırasıyla %10,6 ve %0,6’sını kaybettiğini gösteriyor.

AR ve NMR’de Önemli Büyüme

Performans ve piyasa değeri açısından en iyi 100 kripto varlığından biri olan Arweave (AR) hızla yükselirken, en popüler iki para birimi düşüşte. CoinGecko’nun istatistiklerine göre, AR 11 dolara ulaştı ve bir günde %10, yedi günde %15 ve on dört günde %32 arttı.

Merkezi olmayan bir depolama ağı olan Arweave, verilerin uzun vadeli arşivlenmesi için bir platform sağlamayı amaçlıyor. Arweave ağı, ağın verilerini AR adlı yerel parasını kullanarak kalıcı olarak saklamaları için “madencilere” ödeme yapıyor.

Benzer şekilde, Numeraire (NMR) de hafta kazançlarında liderdir. Bir haftada %122’lik kayda değer bir artış gösteriyor. NMR şu anda istatistiklerine göre 19.37 dolardan işlem görüyor. Coinmarketcap.

Ek olarak, önceki 14 gün boyunca Numeraire, kripto para piyasasının geri kalanını geride bıraktı ve son bir güne göre yaklaşık %16 artarak büyük kazançlar elde etti. Sonuç olarak, CoinGecko’ya göre ticaret hacimleri patladı.

İlgili Okuma | Litecoin (LTC), Tutarlı Ayı Sıkışmasından Sonra 50 Doların Altına Düştü

Geçen yıl Mayıs ayındaki zirvesinden bu yana, NMR %79 düştü. Bununla birlikte, şu anda bir yükseliş eğilimi gösteriyor ve bu, önceki düşük seviyelerin üzerinde yükselmesine yardımcı olabilir.

Ayrıca, son 24 saat içinde %17’lik bir kazançla TerraUSD, önceki 24 saatte %13’lük bir kazanç gösteren RUNE, aynı dönemde %15’lik bir Santigrat ve %15’lik bir artış gösteren CEEK dahil olmak üzere bazı diğer kripto paralar pozitif titreşimler gösteriyor. .

         Featured image from Pixabay, and chart from Tradingview
Previous ArticleNext Article

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

XLM Yeniden Diriliş Aldığını Gösteriyor, Sıra Nereye Gidiyor? 0 3

XLM fiyatı, kripto paranın geçen hafta grafiğinde geri çekilmesinden sonra ivme kazandı. Ancak son 24 saat içinde XLM %3,6 değer kazandı ve ani direnç işaretinin üzerine çıkmayı başardı. Boğalar göreve geri döndü ve XLM’nin teknik görünümü de aynı duyguyu yansıttı.

Şu anda, XLM fiyatı 0.121 $ seviyesinde sabitlendi. Son birkaç gün içinde, XLM sürekli olarak piyasada yükselişin bir işareti olan daha yüksek ve daha yüksek düşükler oluşturdu. Altcoin fiyat momentumunu koruyabilirse, önümüzdeki işlem seanslarında 0,130 dolar fiyat tavanını görebilir. Stellar için satın alma gücü, madeni para için çok önemli olmaya devam ediyor.

XLM fiyatı en son birkaç hafta önce, Haziran ayının sonunda bu fiyat işaretinin etrafında gezindi. Mevcut fiyat seviyesinden bir düşüş, XLM fiyatını 0.114$’a getirebilir. Daha önce XLM fiyatı 0.124$’dan işlem gördüğünde, düşüş baskısı ile karşılandı ve Stellar’ın 0.114$’a düşmesine neden oldu.

XLM Fiyat Analizi: Dört Saatlik Grafik

XLM fiyatı
Stellar dört saatlik grafikte 0.126$ olarak fiyatlandı | Kaynak: TradingView’de XLMUSD

Altcoin, yazı yazılırken 0.126 $ olarak fiyatlandırıldı. Boğalar, piyasadaki alıcılarla birlikte yeniden ortaya çıktı ve bu, XLM’nin ani direnç işaretini destek hattına çevirmesini sağladı. XLM için genel direnç şimdi 0.127 $ ve ardından 0.129 $ idi.

Öte yandan, XLM fiyatı için yerel destek 0.119 dolarda kaldı. Fiyatını yukarıda belirtilen destek hattı üzerinde sürdürememek, altcoini 0.114 dolara kadar düşürebilir.

Stellar, altcoinin bu yıl Temmuz ayının ortasında 20 ayın en düşük fiyat seviyesine dokunduğu göz önüne alındığında önemli bir toparlanma kaydetti.

Stellar’ın işlem hacmi dört saatlik grafikte düştü, bu piyasadaki satış gücünün düştüğünün bir göstergesi.

Teknik Analiz

XLM fiyatı
Dört saatlik grafikte Stellar aşırı satın alındı ​​| Kaynak: TradingView’de XLMUSD

Teknik görünüm, dört saatlik grafikte XLM fiyatı için aşırı bir yükseliş tablosu çizdi. XLM’nin grafiğindeki alıcı sayısında keskin bir artış oldu.

Göreceli Güç Endeksi, varlığın aşırı değerli olduğu anlamına gelen aşırı alım bölgesine park edildi.

Satın alma gücü, baskı zamanında satış gücünü büyük ölçüde aşmıştı. XLM fiyatı 20-SMA çizgisinin çok üzerindeydi.

Bu okuma, piyasadaki fiyat ivmesini yönlendiren alıcılara işaret ediyor. Altcoinin fiyatı da 50-SMA ve 200-SMA’nın üzerindeydi ve bu da altcoine olan talebin önemli ölçüde arttığını gösteriyordu.

XLM fiyatı
Stellar, dört saatlik grafikte satın alma sinyalini gösteriyor | Kaynak: TradingView’de XLMUSD

Stellar, grafikteki diğer göstergelere göre grafiğinde satın alma sinyali yakaladı. Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksaklığı, fiyat momentumunu ve geri dönüşünü aynı şekilde gösterir. MACD, yükseliş geçişi yaşadıktan sonra yarım çizgi üzerinde yeşil sinyal çubukları görüntülemişti.

Yeşil sinyal çubukları, XLM için sinyal satın almak üzere bağlandı. Yönlü Hareket Endeksi, mevcut fiyat trendini ve piyasadaki trendin gücünü göstermekten sorumludur. +DI çizgisi -DI çizgisinin üzerinde olduğu için DMI pozitifti.

Ortalama Yönlü Endeksin (Kırmızı) 40 işaretine doğru hareket ettiği görüldü, mevcut fiyat yönündeki bu güç, XLM fiyatının yaklaşan işlem seanslarında yukarı yönlü bir hareket kaydetmeye devam edeceğini gösteriyor.

İlgili Okuma: Bitcoin 24.000 Doları Hedeflerken Piyasa Duyarlılığı Sabit Tutuyor

Featured image from StormGain, Charts from TradingView.com

MEXC, LOVELY3L ve CELO3S Kaldıraçlı ETF Ürünlerinin Hisselerini Birleştirecek 0 3

LOVELY3L ve CELO3S kaldıraçlı ETF ürünlerinin net değerleri 0,1 USD’den düşük olduğu için Hisse Birleştirme işlemi uygulanacaktır. Bu nedenle, MEXC, 7 Ağustos 2022 saat 13.00 (TSİ) tarihinde LOVELY3L ve CELO3S kaldıraçlı ETF ürünlerinin hisselerini birleştirecektir.

LOVELY3L ve CELO3S kaldıraçlı ETF ürünlerinin toplam 10 hissesi, sırasıyla 1 hisse olarak birleştirilecektir. Sonuç olarak, LOVELY3L ve CELO3S ürünlerinin hisse başına net değeri 10 kat artarken, kullanıcının elindeki miktar 1/10’a inecektir. Bu bağlamda, birleştirmeden sonra kullanıcının toplam varlığı aynı kalacaktır.

Kaldıraçlı ETF hakkında daha fazla bilgi edinmek, lütfen şu adresleri ziyaret edin:

 1. “Hisse Birleştirme Mekanizması” Nedir?
 2. Kaldıraçlı ETF Kılavuzu
 3. Kaldıraçlı ETF Dersleri
 4. Kaldıraçlı ETF Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Risk Uyarısı

Kripto para yatırımları yüksek piyasa riski taşımaktadır. Lütfen yatırımlarınızı dikkatli yapınız. MEXC Global, kaliteli projeleri seçmek için elinden gelenin en iyisini yapmaktadır, ancak yaşayacağınız yatırım kayıplarından sorumlu tutulamaz. Topluluğa saygı duyan bir dijital alım satım platformu olarak MEXC, hiçbir kötü niyet olmaksızın doğru, şeffaf ve adil ticaret ilkelerini esas alır. Kullanıcılarımıza dijital varlıkların alım satımı için daha güvenli, daha verimli ve daha güvenilir bir hizmet sunmayı taahhüt ediyoruz.

 

Eğer hala bir MEXC üyeliğiniz yoksa, avantajlı etkinliklerden faydalanmak ve birçok altcoine yatırım yapmak için şu bağlantıdan üyelik oluşturabilirsiniz:
https://www.mexc.com/tr-TR/register?inviteCode=15FJM

Bizi sosyal medyada takip edin

Telegram: https://t.me/MEXCTurkey

Most Popular Topics

Editor Picks