Bitcoin ve Ethereum Yükselen Trend Desteğine Tutunmaya Çalışıyor 0 169

  • Bitcoin fiyatı 42.000 doların üzerinde kalmaya çalışıyor.
  • Ethereum 2.920 doların altına düşebilir, XRP 0.82 dolar civarında konsolide oluyor. 
  • LRS bir günde %41 arttı.

Bitcoin fiyatı 43.400 dolar bölgesinden aşağı yönlü düzeltme başlattı ve 42.000 doların altında işlem gördü. Şu anda (15:02) 42.000 dolar civarında konsolide oluyor, ancak 41.550 dolar desteğine düşebilir.

Benzer şekilde büyük altcoinlerin çoğu önemli destek seviyelerinin yakınında işlem görüyor. ETH 2.920 doların üzerinde kalmaya çalışıyor. XRP 0.85 dolar bölgesinin yakınında dirençle karşılaşıyor. ADA 1.00 dolar direnç bölgesinin üzerinde ivme kazanabilir.

Toplam piyasa değeri

Bitcoin fiyatı

43.000 doların üzerinde mücadele eden Bitcoin fiyatı aşağı yönlü düzeltme başlattı ve bir günde %2 düştü. BTC 42.000 doların altında işlem gördü, ancak boğalar daha fazla kaybı engelledi. Bir sonraki büyük destek 41.550 dolar civarında olup, bunun altında fiyat kısa vadede düşüş ivmesi kazanabilir.

Yukarı yönde, fiyat 42.500 dolar seviyesinin yakınında dirençle karşılaşabilir. Bir sonraki büyük direnç 43.000 dolar seviyesinin yakınında olup, bunun üzerinde fiyat istikrarlı bir artış başlatabilir.

Ethereum fiyatı

Ethereum fiyatı 3.000 dolar pivot seviyesinin altında yerleşti. ETH yukarı yönlü düzeltme yapmadan önce 2.920 dolar destek seviyesini de test etti. 2.920 dolar seviyesinin üzerinde kalamazsa 2.850 dolar seviyesine doğru bir düşüş gerçekleşebilir. Bir sonraki büyük destek boğaların ortaya çıkabileceği 2.750 dolar seviyesinin yakınında.

Yukarı yönde, ilk direnç 3.000 dolar seviyesinin yakınında. Bir sonraki kilit direnç 3.050 dolar seviyesinin yakınında olup, bunun üzerinde fiyat yükseliş ivmesi kazanabilir.

ADA, BNB, SOL, DOGE ve XRP fiyatı

Cardano (ADA) 0.98 dolar direnç bölgesinin üzerinde pozitif işaretler veriyor. Ana engel şu anda 1.00 dolar seviyesinin yakınında. 1.00 doların üzerinde bir kapanış, daha büyük bir artışa yol açabilir.

BNB 400 dolar seviyesinin yakınında konsolide oluyor. İlk büyük engel 412 dolar seviyesinin yakınında. 412 dolar seviyesinin üzerinde bir hamle, daha fazla kazanca yol açabilir. Aksi halde fiyat 388 dolara doğru düşebilir.

Solana (SOL) 90 dolar seviyesinin yakınında sıkışmış durumda. En yakın direnç 92 dolar seviyesinin yakınında. Bir sonraki kilit direnç 95 dolar civarında olup, bunun üzerinde fiyat 100 doları test edebilir.

DOGE 0.125 dolar direnç seviyesini aşamadı. Aşağı yönde, 0.120 dolar seviyesi destek olarak hareket edebilir. Aşağı yönlü bir kırılma olursa fiyat 0.115 dolar seviyesini test edebilir.

XRP fiyatı 0.82 dolar bölgesinin yakınında pozitif işaretler veriyor. Ana direnç 0.85 dolar seviyesinin yakınında olup, bunun üzerinde fiyat kısa vadede yükselebilir.

Diğer altcoinlerde son durum

CRO, ETC, ICP, FIL, APE, THETA, HNT, NEO, LRC ve KSM dahil birkaç altcoin yeşil bölgede. Bunların dışında LRC %41 arttı ve 1.18 dolar seviyesini aşarak haftalık kazançlarını yaklaşık %77’ye çıkardı.

Özetlemek gerekirse, Bitcoin fiyatı 42.000 dolar bölgesinin yakınında konsolide oluyor. Yeni bir artış için BTC’nin 41.550 doların üzerinde kalması gerekiyor. Aksi hlde 40.000 dolara düşebilir. 

Previous ArticleNext Article

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kurumsal para kriptoyu bıraktı mı? 0 27

Temel Çıkarımlar

  • Kripto fiyatları bu yıl güçlü bir şekilde toparlandı, ancak alan, pandemik histeriye kıyasla çorak kaldı
  • Kurumsal para endişe verici bir hızla kaçtı ve geri döneceğinin garantisi yok
  • 2022 skandalları o kadar büyüktü ki sermaye geri dönmek istemiyor

Kripto para birimi endüstrisine uzaktan dahil olan herkese “2022”den bahsedin ve muhtemelen omurgalarını ürperteceksiniz. Yıl skandallarla, utançlarla ve her şeyden çok, büyük fiyat düşüşleriyle doluydu.

Bitcoin endüstrinin hareketi için iyi bir göstergedir. Dünyanın en büyük kripto parası Kasım 2021’de 69.000 dolara yakın zirve yaptı. Bir yıl sonra 15.500 dolardı.

Kasım ayındaki en düşük seviyeden bu yana fiyatlar güçlü bir şekilde sıçradı. Bitcoin şu anda 29.000 $ civarında işlem görüyor, çünkü daha yumuşak enflasyon verileri ve faiz oranlarının gelecekteki patikası hakkındaki iyimserlik kıştan bu yana arttı.

Ancak işler farklıdır. Ve bu yükselen fiyatlara rağmen, kripto para birimi endüstrisinin itibarına silinmez bir darbe aldığına dair bir korku olmalı. Kurumlar açısından geçen yıl yaşananlar ağızda ekşi bir tat bıraktı mı?

Northern Trust’ın dijital varlıklar ve finansal piyasalar başkanı Justin Chapman, bu endişeleri şöyle özetledi: röportaj CNBC ile bu hafta “müşteri ilgisi kesinlikle (a) kripto para birimlerine kurumsal ilgi açısından uçurumdan düştü” diyerek

“2022’den beri kurumsal açıdan kesinlikle sessiz,” diye devam etti. “Bundan önce, Avrupa’da ABD’deki ETF’lerin eşdeğeri olan kripto fonları, ETP’ler başlatmak isteyen geleneksel fon yöneticileri görüyorduk – bu gerçekten sessiz kaldı. Piyasalarda oldukça aktif olan hedge fonları bile, söz konusu alandaki risklerini kesinlikle azalttı.”

Bunun kanıtı anekdotların ötesine geçiyor. Son zamanlarda kripto pazarlarından muazzam sermaye çıkışı hakkında birkaç rapor hazırladım. Bunun boyutunu göstermek için en sevdiğim tablolardan biri, borsalardaki stablecoin dengesine bakmaktır. FTX Kasım’da çöktüğünden beri, toplam stablecoin bakiyesinin yarısından fazlası borsalardan buharlaştı. Bu bir çevirir 22 milyar dolarlık çıkış.

Borsalardaki piyasa derinliği benzerdir: sermaye sadece kaçtı.

Kameralar açıkken kripto paralar karıştı

Pandemi sırasında kriptonun dalgalanması, sektöre daha önce hiç olmadığı kadar para akmasıyla şüphesiz onu ana sahneye çıkardı. Skandalların ölçeği böyleydi, en önemlisi FTX ve LUNA çöküşleriydi, kurumsal paranın asla aynı hızda geri dönmeyeceğine dair endişeler var.

Tesla, Bitcoin’i satın alıp bilançosuna koyduğunda, bir bütün olarak kripto para birimi endüstrisi için bir hareketin başlangıcı gibi geldi. Herkes kripto hakkında konuşuyordu ve Wall Street gibi daha önce kripto olmayan meskenlerden gelen fonlar bir gelgit dalgası gibi uzaya akıyordu.

Ama sonra çökmeler geldi. Sadece bu da değil, alandaki toplam düzenleme eksikliği ve herhangi bir risk yönetiminin yokluğu, tüm sektörü iflas üstüne iflasla çok kamusal ve rezil bir kuyruk sokağına gönderdi.

Bugün, düzenleyiciler sert bir şekilde harekete geçiyor ve ABD’deki ortam giderek daha düşmanca hale geliyor. Şubat ayında Binance markalı BUSD stabilcoin kapandı. Rezil FTX kurucusu Sam Bankman-Fried yargılanmayı bekliyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao, CFTC tarafından “terörün finansmanını ve kara para aklamayı önlemek ve tespit etmek için tasarlanmış temel uyumluluk prosedürlerini uygulamadığı” suçlamaları da dahil olmak üzere “kasıtlı olarak opak bir ortak girişim” işletmekle suçlandı. Coinbase, SEC tarafından menkul kıymet ihlalleriyle ilgili yaklaşan suçlamalar konusunda uyarıda bulunan bir Wells bildirimi yayınladı.

Bir endüstri kaç darbe alabilir?

Bitcoin biraz ayrıdır ve ilk kripto para birimi olarak benzersiz yeri ve bir değer deposu olma hedefleri, en azından bir hedefi olduğu anlamına gelir. Ancak kriptonun geri kalanı için, her şeyin amacı ve gelecekteki beklentiler o kadar net değil.

Kriptoya mükemmel bir düzen verildi: 2009’a kadar uzanan, tarihsel olarak düşük (bazen negatif) faiz oranlarıyla beslenen patlayıcı bir boğa koşusu ve hepsinden önemlisi, teşvik kontrolleriyle herkesin evde sıkışıp kaldığı bir salgın. DIY yatırımı başlarken geliyor.

Halka açık şirketler taşındı, ülkeler yasal ödeme ilan etti (El Salvador, Orta Afrika Cumhuriyeti), müşteriler fon yöneticilerini arayarak bu mistik sanal paraları nasıl satın alabileceklerini sordu.

Birkaç yıl sonra, alanın itibarı paramparça oldu. Perakende para gelip gidebilir, ancak büyük kurumsal parayı geri almak daha zor olabilir ve dünyanın yaşam biçiminde devrim yaratan merkezi olmayan altcoinlerin yüce hayalleri kesinlikle daha Don Kişotiktir. Çoğu fon yöneticisi şu anda kripto ile hiçbir şey yapmak istemiyor, yapmamalı da.

Bu yılki fiyat artışlarından sonra bile, çoğu madeni para hala zirvelerinin çok altında işlem görüyor. Bitcoin bile hala en yüksek seviyesinden %58 aşağıda. Sadece bu da değil, çoğu madeni para için likidite hala düşük, oynaklık son derece yüksek, kripto şirketleri için yasal sorunlar artıyor ve düzenleyici tablo her zamankinden daha karanlık.

Kripto fiyatları yükseliyor olabilir. Ancak boğa piyasası histerisine kıyasla alan hala çorak. Ve kurumsal fonların yakın zamanda geri akacağına dair çok fazla kanıt yok.

ABD Faiz Kararını Etkileyecek Kritik Veri Öncesi Bitcoin ve Altcoinlerde Son Durum 0 26

ABD’de nisan ayına ait tarım dışı istihdam verileri ve ölçüm oranları açıklanacak. Bu açıklamaların Bitcoin’e (BTC) volatilite getireceği tahmin ediliyor.

ABD tarım dışı istihdam verileri TSİ bugün saat 15.30’da açıklanacak. Bu miras kripto para piyasasını o kadar etkilemeyeceği düşünülerek birçok uzmana göre faiz kararı için etkileşim verisi kadar önem taşıyor. Piyasa analistleri, güç tüketimi gidişatın ABD Merkez Bankası (BESLEDİ) tarafından alınarak faiz komisyonu ciddi bir şekilde savunmanı düşünüyor.

Bir önceki veri beklentilerin altında 236 bin olarak geldi. Bugün açıklanacak ise veride beklentiler 180 bin seviyesidir.

Tarım çevresi dışında ki mart ayı içinde çalışan insanların değiştirilmesini ifade eden yön yukarı doğru gidişi durumunda dolarda dizi yaşanabilir. Bitcoin ile ters yüzme içinde hareket eden dolar yönetiminin (DXY) gösteri gösterisi kripto para piyasasını olumsuz eklemtir.

Açık Veriler Öncesi Kripto Paralarda Son Durum

Kripto para yöneticisi son birkaç adımda düşük hacimle ilerliyor ve fiyatlarda büyük değişiklikler gözlemlenmiyor.

Son 24 kısıtlamalarını periyotta Bitcoin %0 değişimle 29.171 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Major altcoinler de benzer değişimler yaşadı. Ethereum (ETH) %0,5 yükselmeyle 1.914, Dalgalanma (XRP) %0,2 şovla 0,462, Cardano (ADA) %1 inişle 0,389 ve BNB (BNB) %0,1 inişle 325 dolardan işlem görüyor.

Most Popular Topics

Editor Picks