Ethereum Gaz Ücretleri Rekor Düşüyor, Fiyat 1.000 Dolar civarında Konsolide Ediyor 0 20

En son Kasım 2020’de görülen bir seviyeye ulaştıktan sonra, ortalama Ethereum gas ücreti şimdi 1 doların altında.

Ethereum Gaz Ücretleri Düşüyor

Ethereum ağı, önceki 19 ayda gerçekleşmeyen Cumartesi günü 69 sente kadar düşük işlem ücretleri yaşadı. Ertesi gün, gaz fiyatları Aralık 2020 rakamlarına eşdeğer olan 1.57 $ veya 0.0015 ETH’ye ulaştı. Bugün ağdaki işlem maliyetleri 20 sentten sadece 20 sente kadar değişiyordu, en yüksek 20 sent.

Ethereum ekosistemindeki gaz fiyatları, Temmuz 2016’dan Mayıs 2017’ye kadar 0,01 ile 0,10 ABD Doları arasında değişiyordu. Kullanıcılar artık önemli bir maliyet olarak değerlendiriliyor; Mayıs 2021’de ortalama işlem ücretleri işlem başına 69$’a ulaştı. Şimdiye kadar gözlemlenen en yüksek gaz fiyatı Mayıs 2022’de 196.683 dolardı.

Özellikle, Ethereum blok zinciri, yüksek gaz maliyeti veya ağ ücretleri, bir blok zincirinde bir işlemi tamamlamak için gerekli ödemeler nedeniyle, kullanıcıları çileden çıkaracak şekilde yaygın olarak kullanılmakta zorlandı. Sayılar azaldıkça NFT sahiplerinin düşüşten kazanç sağladığı görülüyor.

Source: Bitinfo charts

DappRadar, 50.466 kişinin varlıklarını önceki güne göre yüzde 10.14 artışla OpenSea’de takas ettiğini bildirdi. Yazma sırasında, en büyük NFT pazarının işlem hacmi yüzde 34,18 artarak 15,92 milyon dolara yükseldi.

DappRadar’dan alınan verilere göre, Ethereum Name Service, DopeApeClub, God Hates NFTees, Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve Mutant Ape Yacht Club (MAYC) tarafından yönetilen ilk 20 koleksiyonun tamamı Ethereum içinde işlem gördü.

İlgili okuma | TA: Ethereum 1 Bin Doların Altında Kapanması Daha Büyük Dereceli Düşüş Trendini Artırabilir

Fiyat Daha Fazla Düşüyor

Ethereum fiyatının analizi, 1.050 dolara yakın konsolidasyon ve daha fazla toparlanmanın reddedilmesi nedeniyle düşüş gösteriyor. Sonuç olarak, ETH/USD daha da düşmeye ve 1.000 dolarlık yerel desteği aşmaya hazır. Bu bittikten sonra, bir sonraki hafta 900 $ ‘lık düşük düşüşe itiraz edilmelidir.

Düşüş, yakın bir destek işlevi gören 1040$-1000$ alanına yaklaştı ve buna talep baskısında keskin bir artış eşlik etti. Bu noktada çok sayıda daha küçük fiyat reddetme mumları, satıcıların başarısız olan bu desteği kırma girişimlerini temsil ediyor.

Bu nedenle, yenilenen pozitif ivme, alıcıları tekrar 1260 dolarlık genel bariyere saldırmaya teşvik edebilir ve ETH sahiplerine bir toparlanma şansı verebilir.

Ethereum

ETH/USD consolidates above $1k. Source: TradingView

Haftanın başında, ethereum fiyat hareketinde önemli bir yeni salınım dibi kuruldu. %21’den fazla düştükten sonra ETH/USD fiyatı 1.000$’da yeni bir dip gördü.

O andan itibaren, Cuma günkü daha fazla toparlanmanın reddedildiği gözlemlenen 1.115 dolar seviyesine hızlı bir yukarı yönlü tepki devam etti. Yan konsolidasyonun ardından, daha düşük yerel yüksekler ve düşükler belirlendi.

O zamandan beri 1.050$ seviyesi ana işlem aralığı olarak işlev gördü ve bu sabah daha fazla kazanç reddedildi. Sonuç olarak, ETH/USD daha da düşmeye ve mevcut düşük seviye olan 1.000 doları aşmaya hazırlanıyor.

Tüccarlar, satıcılar tarafından dip desteği kırmaya ikna edilmeye devam ederse, bir sonraki düşüş ETH fiyatını %12,56 düşüşle 880 $’a çıkarabilir.

İlgili okuma | Şüphe Kripto Piyasalarını Doldururken Ethereum (ETH) 1.000 Dolara Doğru Eğiliyor

Featured image UnSplash, chart from TradingView.com
Previous ArticleNext Article

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İflas Davaları Devam Ederken CEL 2 Dolara Yükseldi, Ancak Ralli Yeni Başlıyor Olabilir 0 2

Celsius (CEL) son zamanlarda yükselişte. Şu anda iflas etmiş olan Celsius Network’ün yerel tokeni, şirket ilk kez iflas başvurusunda bulunduğunda bir düşüş yaşadı, ancak son toparlanmayla birlikte zaman değişiyor gibi görünüyor. Celsius işlemlerine devam ederken, CEL’in fiyatı geçen hafta fırladı ve 2$’a ulaştı.

CEL Recovery’nin Arkasında Ne Var?

CEL’in fiyatındaki toparlanma açıkçası piyasaya sürpriz oldu. Altcoin, bir kez daha temellerini bulmadan önce muazzam bir şekilde mücadele etmişti. Ancak ardından gelen ralli tüm cephelerde beklentileri aştı. Geçen ayın daha iyi bir kısmı için 1 doların altında mücadele ettikten sonra, dijital varlık şimdi çok ihtiyaç duyulan bir erteleme buldu.

CEL’in fiyatı yalnızca son 7 günde yaklaşık %50 arttı ve Salı gününün erken saatlerinde 2$’a kadar yükselmesine neden oldu. O zamandan beri yaklaşık 1,80 dolara geri döndü, ancak boğa eğilimi devam ediyor ve fiyattaki artışa neyin neden olduğu konusunda spekülasyonları tetikledi.

Ancak, CEL artışının ardındaki sebep basit bir arz ve taleptir. Celsius iflas işlemlerine başladığından beri, platformunda büyük miktarda kriptoyu kilitledi. Şimdi, bu kripto paranın çoğu, CEL ödülleri kazanmak için borsada tutuluyordu, bu da piyasaya yeni arzın nasıl sunulduğuydu. CEL dahil tüm kriptolar artık dondurulduğundan ve piyasaya pompalanan yeni bir arz olmadığından, arz sıkışıklığına yol açtı.

TradingView.com'dan Celsius fiyat tablosu

CEL price at $1.85 | Source: CELUSD on TradingView.com

Basitçe söylemek gerekirse, artık CEL için arzdan daha fazla talep var. Celsius’un piyasaya yeni jetonlar koymasına izin verilmez, bu da mevcut tek jetonların şu anda piyasada bulunan arz olduğu anlamına gelir. Açığa satış yapanlar da pozisyonlarını kapatmak zorunda kalıyorlar, aksi takdirde kısa sürede çok para kaybederler ve piyasaya sadece uzun vadeli tüccarlar ve CEL boğaları hakim olur.

Tek başına bu tekil neden, dijital varlık için yükseliş yönünü yeniden yazdı. İflas işlemlerinin yıllarca sürdüğü bilinmektedir, bir örnek Mt Gox davasıdır ve çoğu likit CEL arzının platformda yıllarca dondurulmasıyla, bunun uzun süreli bir kısa süreli sıkışıklık olması bekleniyor.

Ancak, bu nedenle altcoin için çok fazla iyimser fiyat tahmini ortaya çıkmıyor. Coinmarketcap’ten Fiyat Tahminleri yatırımcıların dijital varlığın Eylül ayında 0,77 dolara kadar düşmesini beklediğini gösteriyor.

Featured image from The Coin Republic, chart from TradingView.com

Takip et Twitter’daki En İyi Owie piyasa bilgileri, güncellemeler ve ara sıra komik tweetler için…

Dragoma (DMA) Alım Satımı Askıya Alındı 0 3

Dragoma’nın (DMA) anormal zincir üzeri transferleri nedeniyle, MEXC bir sonraki duyuruya kadar DMA alım satımını askıya almıştır.

Dragoma Para Yatırma Etkinliği, DMA alım satımının askıya alınması nedeniyle iptal edilecektir.

Neden olduğumuz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Desteğiniz için teşekkür ederiz!

Risk Uyarısı

Kripto para yatırımları yüksek piyasa riski taşımaktadır. Lütfen yatırımlarınızı dikkatli yapınız. MEXC Global, kaliteli projeleri seçmek için elinden gelenin en iyisini yapmaktadır, ancak yaşayacağınız yatırım kayıplarından sorumlu tutulamaz. Topluluğa saygı duyan bir dijital alım satım platformu olarak MEXC, hiçbir kötü niyet olmaksızın doğru, şeffaf ve adil ticaret ilkelerini esas alır. Kullanıcılarımıza dijital varlıkların alım satımı için daha güvenli, daha verimli ve daha güvenilir bir hizmet sunmayı taahhüt ediyoruz.

 

Eğer hala bir MEXC üyeliğiniz yoksa, avantajlı etkinliklerden faydalanmak ve birçok altcoine yatırım yapmak için şu bağlantıdan üyelik oluşturabilirsiniz:
https://www.mexc.com/tr-TR/register?inviteCode=15FJM

Bizi sosyal medyada takip edin

Telegram: https://t.me/MEXCTurkey

Most Popular Topics

Editor Picks