Grayscale’den akıllı kontrat fonu: 7 kripto para dahil edildi 0 189

Dünyanın en büyük dijital fon yönetim şirketi Grayscale, yeni bir akıllı kontrat fonu başlattı. 16 Mart tarihinde başlatılan fon, Ethereum dışındaki kripto paraları içeriyor. Fonda en büyük pay %24 ile Cardano’ya ayrılırken, ikinci sırada ise %23 ile Solana bulunuyor.

Dijital fon yönetim şirketi Grayscale, merkeziyetsiz finansla ilgili önemli bir fon çıkardı. Fon, resmen 16 Mart’ta devreye girerken, şirketten açıklama ise bugün geldi.

Kısaltması GSCPxE olan (Grayscale Smart Contract Platform Ex-Ethereum Fund), “Ethereum dışında kalan akıllı kontrat platformu fonu”nda Cardano, Avax, Solana, Polkadot, Polygon, Algorand ve Stellar Lumens fonları bulunuyor. Yatırımcılar bu kripto paraların fonlarına ayrı ayrı yatırım yapmak yerine tek seferde fona para koyuyorlar.

En büyük pay Cardano’nun…

Fonun içinde bulunan kripto paraların da eşit şekilde dağıtılmaması dikkat çekiyor. Fondaki en büyük pay %24.82 ile Cardano’ya ayrılmış durumda… İkinci sırada %23.41 ile Solana geliyor. Avalanche %19.11 ile üçüncü sırada… Fonun yönetimi altında şu anda 3.7 milyon dolar bulunurken, bir hissenin fiyatı is eyaklaşık 16 dolar. Fon başlatıldığı 16 Mart tarihinden itibaren %10’luk artış yaşadı.

“Yatırımcı tek bir kazanan seçmek zorunda kalmıyor”

Fonla ilgili konuşan Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, merkeziyetsiz finansın ve akıllı kontrat teknolojisinin dijital ekonominin büyümesi açısından çok hayati olduğunu söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

“Birçok iyi platform var. Hangisinin kazanacağını bilmek imkansız. En aktif geliştirici topluluklarını hangi platform çekecek, hangisi en hızlı, ölçeklenebilir ve esnek olacak? Bunları bilmek çok zor. Bu yüzden GSCPxE fonu kullanıcıyı, tek bir kazanana yatırım yapmaya zorlamıyor. Hatta bunun yerine akıllı sözleşme platformu ekosisteminin gelişimine tek bir yatırım aracı aracılığıyla erişme imkanı veriyor”

Birçok Ethereum fonu olduğu için ve birçok kullanıcı zaten Ethereum’la ciddi şekilde ilgilendiği için Grayscale’in Ethereum’u bu fonun dışında tuttuğu belirtiliyor.

Previous ArticleNext Article

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Binance Yeni Bir Altcoin İçin Vadeli İşlemleri Başlatıyor: Fiyat Fırladı! 0 25

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, bir altcoin için sürekli geleceğe yönelik işlemleri başlatacağını duyurdu.

Binance 27 Nisan Perşembe günü Yaptığı resmi birleştirme, popüler NFT pazar yeri Blur’un yerel token’ı BLUR için 20x kaldıraca kadar Tether (USDT) marjlı yaşlı operasyonların başlatılacağını bildirildi.

yaptığınız paylaşımda fonlama oranları, maksimum kaldıraç ve minimum işlem limitini Binance, BLURUSDT sözleşmenin TSİ 28 Nisan 15.00’te piyasaya sürüleceğini açıkladı. Ayrıca Binance, piyasa şartlarına bağlı olarak sözleşmenin detaylarını değiştirebileceğini söyledi.

Öte yandan Binance, açma işlem çifti için Bitcoin (BTC) kullanarak teminatlandırma yapılabileceğini açıkladı.

CoinGecko anlaşmalarına göre açıklamayla birlikte 0,613 dolardan %15’lik bir yükselmeyle 0,726 dolar ulaşmak BLUR, son 24 kullanmak periyotta %8,4 değer kazandı ve 0,701 dolar işlem görüyor.

Most Popular Topics

Editor Picks