Kripto Analisti, Bu Ethereum Rakibinin Yükselişe Hazır Olduğunu Söyledi 0 469

Popüler bir analistin gözü akıllı sözleşme platformu Avalanche (AVAX) üzerinde ve analist Ethereum rakibinin bir çıkış için hazır hale geldiğini düşünüyor. İşte detaylar.

Pentoshi olarak bilinen takma adlı analist, bir süredir altcoin’lerden uzak durmasına rağmen Avalanche’ın yeni bir boğa koşusu için hazır olabileceğini söylüyor.

“Bir altcoin satın almayalı uzun zaman oldu ama AVAX zirvesinin önümüzdeki hafta olacağını fark ettiğimden, bu destek alanını satın almakta sorun yaşamıyorum.

Geçen sefer aynı seviyeleri oynamak güzel sonuç verdi.”

Pentoshi ayrıca, bir konferansta algoritmik stabilcoin platformu ve Avalanche ile ilgili bazı büyük duyurulara işaret eden Terra kurucusu Do Kwon’un yorumlarını da dikkate alıyor.

Yakından takip edilen analist ayrıca, trader’ların Kwon’un söylediklerini veya AVAX güçlenirken ortaya çıkan negatif fonlama oranları da dahil olmak üzere Avalanche için oluşan genel yükseliş katalizörlerini göz ardı etmemesi gerektiğini dile getirdi.

“Şahsen onu short’lamak (short pozisyon açmak) olmazdı. AVAX zirvesine giden ve güçlü görünen çok sayıda FOMO (kaçırma korkusu) olabilir. Artı, [Terra’nın kurucusu Do Kwon]’u daha sık unutan insanlar, sonunda kaybeder. 

Halihazırda çeşitli borsalarda bazı negatif fonlama oranlarının güçlendiğini görüyoruz.” 

Pentoshi, Bitcoin’e gelince, makroekonomik belirsizliklerin BTC’nin seyri için hala çok önemli olduğunu düşünüyor. Analiste göre, piyasa değerine göre en iyi kripto, bu yılın ikinci çeyreğinde bir düşüş trendine devam etmeden önce satış baskısını kaybettiği için 50.000 dolar aralığına kadar toplanabilir.

“BTC Makro rüzgarları hala çok güçlü, ancak orta vadede, herhangi bir yeni düşük veya önceki en düşük seviyeye ulaşmadan önce satıcıların tükenmesi nedeniyle toparlanacağımızı düşünüyorum. Bu yüzden bana kalırsa 2. çeyreğin sonlarında yukarı hareketten sonra aşağı harekete sıcak bakıyorum.”

Previous ArticleNext Article

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Binance’den Bir Altcoin İçin BUSD Paritesine Vadeliden Delist 0 27

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, bir altcoin’in Binance USD (BUSD) paritesini daha sürekli işlemlerden delist edeceğini açıkladı.

Binance 5 Mayıs Cuma yaptığı resmi ziyareti, Polkadot’a (DOT) ait BUSD marjlı işlem çiftlerini işlemlerinden delist sona ereceğini duyurdu.

Açıklamaya göre Binance, TSİ bugün saat 15.30’da belirtilen altcoin paritesi için kaldıraç düzenlemesi yapacak ve 9 Mayıs saat 12.00’de bütün açık pozisyonları kapatacak.

Binance, tüm bu işlemlerden sonra söz konusu altcoin’in BUSD paritesini sürekli işlemlerden kaldıracak. Düzenli olarak uygulanan işlemlerde kısıtlamalar sadece BUSD pariteleri bulunmayan NOKTA, bu işlemlerden sonra tamamen listeden çıkarılmış sayılmayacak.

kullanıcılar, Polkadot’a için platformda bulunan spot işlem çiftlerinde ve Tether (USDT) marjlı vadeli işlem çiftlerinde ticaretine devamı

CoinGecko önlemleri göre NOKTA son 24 periyotta kullanmak %0,3 şovla 5,77 dolardan işlem görüyor.

Kripto paranın sermaye kaçışına ilişkin bir rapor 0 29


Temel Çıkarımlar

  • Borsalardaki stablecoin dengesi 2 yılın en düşük seviyesinde
  • Son 5 ayda, borsalardaki stablecoin bakiyesinin yarısından fazlası dışarı aktı, bu da 22,8 milyar dolara eşdeğer.
  • %5’in üzerindeki hazine getirileri, sermayenin stablecoin’lerden kaçmasıyla yatırımcılar için uygun alternatifler sağladı.
  • BUSD’nin kapanması ve USD Coin’in SVB çöküşüne yakalanması da parayı dışarı itti
  • Tether, FTX’in altı ay önce çökmesinden bu yana borsalardaki arzının %30’unun çıkış kapısına yönelmesine rağmen iki yılın en yüksek pazar payına sahip.

Birkaç ay önce bir araya getirdim derin dalış borsalardan ayrılan stablecoin akışının analizi.

Bugün itibariyle, göç yavaşlama belirtisi göstermiyor. Borsalardaki toplam stablecoin arzının yarısından fazlası şimdi beş ayda kaçtı, bu da 22,8 milyar dolara eşdeğer.

Yukarıdaki grafiğin gösterdiği gibi, çıkışlar geçen yılın 4. çeyreğinde, FTX’in çöküşünün ardından başladı.

Bazı çıkışlar kolayca açıklanabilir. Şubat ayında, BinanceUSD ihraççısı SEC, menkul kıymetler yasasını ihlal ettiği için SEC tarafından dava edildi; bu gelişme, Binance markalı stablecoin’in artık olmayacağı ve piyasa değerinin kademeli olarak sıfıra düşeceği anlamına geliyor.

Circle tarafından çıkarılan ABD merkezli stablecoin USD Coin’in de sorunları vardı. İlk olarak, ABD merkezli olarak, Paxos’un ateş açmasıyla aynı nedenle düzenleyicilerin kapıyı çalacağı endişesi var. Ancak daha dramatik olanı, USD Coin’i destekleyen rezervlerin %8,25’i düşen bankada tutulduğu için Silicon Valley Bank’ın çöküşüydü.

SVB fiyaskosu, ABD yönetiminin mevduatları garanti etmesiyle sona ererken, USDC çıpasını kısa bir süre için 92 sente indirdi ve zaten düşüşte olan USDC piyasa değerinin çıkışlarını güçlendirdi.

Aslında, Kasım ayındaki FTX çöküşü öncesiyle karşılaştırıldığında, tüm büyük stablecoin’ler borsalardan önemli çıkışlar gördü:

Tether pazar payı artıyor

Tether bile büyük çıkışlar gördü ve bakiyesi %30 düştü. Bu, bir önceki bölümde analiz edildiği gibi, şu anda iki yılı aşkın bir süredir en büyük payına sahip olan, pazar payı açısından daha da baskın büyüyen dünyanın en büyük stablecoin’ine rağmen. veri parçası.

İki hafta önceki derin dalışım, Tether’in artan hakimiyetinin bir bütün olarak kripto üzerindeki etkilerini değerlendirdi, ancak pazar payı artıyor olsa da, borsalardaki dengesi hala düşüyor – stabilcoin alanının geri kalanıyla aynı doğrultuda.

Gerçekte, stablecoin’lerin ötesine geçiyor. Kriptoda başka yerlerde de likidite azalıyor. Borsalardaki Bitcoin arzı en düşük seviyede 2017’deki önceki boğa piyasası zirvesinden bu yana. Ethereum aynı – ETH’nin dengesi 5 yıllık düşük.

Bu, bir adım geri atıldığında ve kripto alanında neler olduğunu gözden geçirdiğinde anlamlıdır. Daha önce bahsedilen stabilcoinlere özgü sorunların ötesinde bile, endüstri kesinlikle perişan oldu.

LUNA, Celsius ve FTX gibi birçok skandal alanı sarstı. Düzenleyiciler, endüstrinin en büyük oyuncularından bazılarına karşı hızla hareket ediyor. Ve en kötüsü, daha geniş makro ortam: Geçen yıl Nasdaq değerinin üçte birini kaybetti ve 2008’den bu yana en kötü getirisini elde etti. Bitcoin sadece 2009’da piyasaya sürüldü.

Hazine getirilerine ne olduğuna dair bir bakış, likiditeye ne olduğuna dair net bir resim sağlamalıdır. Günün sonunda faiz artışları ekonomiyi yavaşlatma ve likiditeyi sistemden çekme amacına hizmet ederek enflasyonu dizginlemeye yardımcı oluyor.

Hazine tahvillerindeki oranlar %0’dan %5’in kuzeyine fırlarken, likiditenin kripto ile aynı ölçüde skandalla sarsılan bir alandan akmasına şaşmamalı mı?

CoinJournal direktörü Max Coupland, “Kripto para birimi alanındaki likidite büyük ölçüde buharlaştı” dedi. “Hazine getirileri %5’in üzerinde, FTX ve LUNA skandallarının ardından kurumlar yatırımlarını geri çekti. Kriptonun kendisini ana akım bir varlık sınıfı olarak kurduğuna dair popüler anlatıya rağmen, veriler paranın tam tersi yönde hareket ettiğini gösteriyor. Piyasalardaki zayıf likiditenin de yardımıyla son zamanlarda fiyatlar yükselmiş olsa bile bu doğrudur”.

İnce likidite, daha yüksek oynaklık anlamına gelir

Bunun ters tarafı, daha ince likiditenin, hem yukarı hem de aşağı yönlü hareketlerin vurgulanmasıyla fiyatı hareket ettirmenin daha az zaman alması anlamına gelmesidir. Bu, bu yıl şimdiye kadarki koşuya katkıda bulunan bir faktördür.

Piyasa, faiz oranlarının gelecekteki patikaya ilişkin daha yumuşak tahminlere yönelirken, fiyatların yeniden yükselmeye başladığını gördük. Kriptoda, bu agresif oldu, Bitcoin bu yıl şu ana kadar %68 arttı ve diğer birçok madeni para benzer şekilde yüksek kazançlar elde etti.

Borsalardaki hem Bitcoin hem de stabilcoinlerin azalan arzı, volatilitenin arttığı anlamına geliyor. doğal olarak daha yüksek. Ve piyasa şu anda faiz artışlarının sona ermek üzere olduğuna dair bir iyimserlik dalgası sürerken (tüm sistemin eşiğinde olduğunu kanıtlayan bankacılık yalpalamalarından kaynaklansa bile), bu yukarı yönlü ivme kolaylıkla tersine dönebilir.

Ve daha az likidite ile, hangi yöne gidiyor olursa olsun, kontrolden çıkmış bir treni durdurmak için daha az şey vardır.

Verilerimizi kullanırsanız, geri bağlantı için minnettar oluruz https://coinjournal.net. Çalışmamıza bir bağlantı vermek, size veri analizi araştırması sunmaya devam etmemize yardımcı olur.

Most Popular Topics

Editor Picks