Neden Zengin Baba, Zavallı Baba Yazar Bitcoin’in 1.100 Dolara Düşmesini Bekliyor? 0 131

En çok satan yazar Robert Kiyosaki, takipçilerine Bitcoin hakkında bir “Zengin baba dersi” verdi. Yazar, resmi Twitter hesabı aracılığıyla kripto piyasasında “kazananlar” ve “kaybedenler” arasında bir ayrım yaptı.

İlgili Okuma | Raporlar: FTX, BlockFi Satın Alımını 25 Milyon Dolardan Hedefliyor

Yazma sırasında, Bitcoin 20.000 doların altına düştüğü için büyük desteğini kaybetti ve şu anda son 24 saatte %6 kayıpla 18.900 dolardan işlem görüyor. Kripto para birimi, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 $’a ulaştığından beri değerinin %75’inden fazlasını kaybetti.

BitcoinBTCBTCUSD
4 saatlik grafikte BTC’nin fiyat eğilimi aşağı yönlü. Kaynak: BTCUSD İşlem Görünümü

Bu seviyelerde, Zengin Baba Yoksul Baba yazarı bir alıcıydı ve BTC’nin gelecekteki fiyat takdiri konusunda daha hevesli görünüyordu. Şimdi, konuşmasında “kaybedenler” olarak sınıflandırdığı yatırımcıları alenen eleştirerek 180 derecelik bir değişiklik yaptı.

Kiyosaki’nin tam mesaj oldukça acımasız ve Bitcoin’in 1.100 dolara kadar düşmesi için imkansız bir seviye hedefliyor olabilir:

ZENGİN baba dersi. “KAYBEDENLER kaybettiklerinde bırakırlar.” Bitcoin kaybedenleri bazıları intihar etmeyi bırakıyor.’KAZANANLAR kayıplarından ders alıyor. Bitcoin’in 1100 doları “test etmesini” bekliyorum. İyileşirse daha fazla satın alacağım. Olmazsa, kaybedenlerin “teslim olmasını” ve sonra daha fazlasını satın almasını bekleyeceğim.

Geçmişte Kiyosaki, “düşüşten satın al” seviyesi olarak 20.000 doları vurgulamıştı. Yazar, kripto para birimini enflasyona karşı bir korunma olarak nitelendirdi ve BTC’nin düşen fiyatını “iyi haber” olarak nitelendirdi ve varlıklarını artırarak “daha ​​​​zengin olma zamanı” öngördü.

Yazar, BTC ve değerli metaller konusunda iyimserdi, ancak görüşlerini değiştirmesine neyin sebep olduğu belli değil. Farklı bir olayda, Kiyosaki, küresel piyasalarda “dev bir çöküş”ten önce gelen bir depresyonun başlangıcını öngördü.

Bu senaryonun ana tetikleyicisi, ABD Merkez Bankası (Fed) ve şu anda 40 yılın en yüksek seviyesinde olan enflasyonu yavaşlatma girişimleridir. O zaman, Kiyosaki şunları söyledi:

BIDEEN & FED’in Yeni Buhran’ı önlemek için enflasyona ihtiyacı var. Enflasyon yoksulları soyuyor. Enflasyon zengini daha da zenginleştirir. Biden ve Fed yozlaştı. Hazırlanın: Dev bir çarpışma, ardından yeni bir depresyon. Akıllı olun, altın, gümüş Bitcoin satın alın.

Robert Kiyosaki’yi Dinlemeli misiniz?

Kiyosaki, Bitcoin’in 75.000 $ civarında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağını tahmin ettiğinde neredeyse haklıydı. Ancak kripto kullanıcılarının da belirttiği gibi, BTC’nin fiyat tahmini konusunda çoğunlukla yanıldı.

Aşağıda görüldüğü gibi, Kiyosaki on yıldan fazla bir süredir bu kıyamet senaryosu hakkında konuşuyor. 2017 yılında emlak piyasasında olası bir çöküş hakkında tweet attı, bu tahmin sektörde büyük bir boğa koşusu yaptı.

BitcoinBTCBTCUSD
S&P 500’e kıyasla Kiyosaki’nin son on yıldaki piyasa tahminleri. Kaynak: Twitter üzerinden Fintwit

İlgili Okuma | TA: Bitcoin Düşüyor, Ama Boğaların Vazgeçtiğini Söylemek İçin Çok Erken

Bu nedenle, sözlerini bir tuz tanesi ile almak akıllıca görünüyor. Kripto piyasası yumuşak ve makro koşullara duyarlı görünüyor, ancak BTC’nin 1.000 dolar seviyelerine dönmesi pek olası görünmüyor.

Previous ArticleNext Article

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Farmasi Üyelik, Üye Ol, Üyelik Şartları 0 28

Farmasi Altın Müdür Merve Kurt danışmanlığında Farmasi’ye üye olun.

1. Farmasi Altın Müdür Merve Kurt’un web sitesine gidin: https://evindenisyap.com/farmasi-uyelik/
2. Üye olma formunu doldurun. Formda isminizi, soyisminizi, e-posta adresinizi, telefon numaranızı ve şifrenizi girmeniz gerekir.
3. Üye olma formunu gönderdikten sonra e-posta adresinize onay mesajı gönderilecektir.
4. Onay mesajındaki linke tıklayarak üyelik işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Bu adımları takip ettikten sonra Farmasi’nin üyesi olabilirsiniz ve tüm ürünlerden faydalanabilirsiniz.

Farmasi şirketine üye olmanın avantajları nelerdir?

• Farmasi şirketine üye olmanın birçok avantajı bulunmaktadır:
İndirimli Ürünler: Farmasi üyeleri, normal fiyatlardan daha uygun fiyatlarda ürünlere sahip olabilir.
Özel Teklifler: Üyelik programı kapsamında özel teklifler, kampanyalar ve indirimler sunulabilir.
Kişiselleştirilmiş Öneriler: Üye olduğunuz bilgiler doğrultusunda size özel ürün önerileri yapılabilir.
Hızlı ve Kolay Alışveriş: Üyelik bilgilerinizle sisteme giriş yaptıktan sonra tek tıklama ile ürün alışverişi yapabilirsiniz.
Müşteri Desteği: Üye olduğunuz takdirde, müşteri hizmetleri ekibinden destek alma imkanına sahip olabilirsiniz.
Ürün İncelemeleri: Ürünler hakkında diğer üyelerin yapmış olduğu yorumları okuyabilir ve kendiniz de ürünler hakkında yorum yapabilirsiniz.

Bu avantajların yanı sıra, Farmasi aynı zamanda üye olmanın yanı sıra satış ortaklığı programı sunmaktadır. Üye olmanız halinde bu programdan da faydalanabilirsiniz.

Farmasi Üyelik, Üye Ol, Üyelik İptali, Üyelik Şartları, Üyelik Paketi, Üyelik Hediyeleri, yeni Üyelik, Ücretsiz Üyelik, Üyelik Formu için hemen Farmasi Altın Müdür Merve Kurt ile iletişime geçiniz.

0 553 533 4165

Bir Cevap Yaz
Çorum Avukat – Yıldız Hukuk Bürosu 0 26

Çorum Avukat olarak hizmet veren Yıldız Hukuk, 2019 yılından bu yana müvekkilerine avukat ve hukuki danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Avukat Buğra YILDIZ tarafından yönetilen büro, müvekkilerine hukuki ihtilafları konusunda profesyonel ve güncel bir yaklaşım sunmaktadır. Büro, Türkiye’nin tüm illerine hizmet verme kapasitesine sahiptir ve hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmetleri konusunda herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır.

Yıldız Hukuk, müvekkil odaklı bir anlayış benimsemiştir ve her davayı başından sonuna kadar takip etmektedir. Müvekkillerine davanın son durumu hakkında ayrıntılı bilgi paylaşmaktadır ve hukuk programları kullanarak yargısal gelişmeleri takip etmekte, emsal kararları incelemekte ve somut olaya uygulanabilecek hukuki savunmaları gerçekleştirmektedir. Büro, hukuki ihtilafların çözüm odaklı bir yaklaşımla ele alınması gerektiğini benimsemiştir.

Yıldız Hukuk, boşanma avukatı, icra ve iflas hukuku, ticaret hukuku, idare hukuku, ceza hukuku, kıymetli evrak hukuku, gayrimenkul hukuku, şirketler hukuku, patent ve marka hukuku ve bilişim hukuku gibi farklı alanlarda müvekkilerine avukatlık hizmeti sunmaktadır. Hukuk sürekli olarak güncellenen bir alandır ve Yıldız Hukuk, güncel kanunlar ve kararları takip etmeyi ve müvekkillerine bu konuda bilgi vermeyi birinci öncelik olarak kabul etmektedir.

YILDIZ HUKUK BÜROSU
0 (850) 305 53 19
avukat@bugrayildiz.av.tr
Ulukavak Mah. Mavral Sokak. No:25/6 Kat:3 Merkez/ÇORUM

Bir Cevap Yaz
Most Popular Topics

Editor Picks