Popüler Altcoin ApeCoin (APE) Nedir? ApeCoin Nasıl Satın Alınır? 0 217

Son günlerin en çok konuşan kripto varlıklarından birisi olan ApeCoin (APE), gerek sosyal medyada gerek de kripto para topluluklarının ve kripto borsalarının en çok aranan altcoinlerinden biri.

ApeCoin (APE) Nedir?

ApeCoin (APE), APE ekosisteminin merkeziyetsiz topluluk yapısını güçlendirmek amacıyla tasarlanmış bir tokendır. APE ekosistemi ise Ethereum blok zinciri yer alan ve en popüler NFT koleksiyonlardan birisi olarak da bilinen Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve Mutant Ape Yacht Clun (MAYC) topluluğunu içeren bir birleşimi temsil ediyor.

Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonu en değerli NFT’lerin bulunduğu koleksiyon olmasının yanı sıra Ethereum blok zincirinde yer alan ve tamamen benzersiz özelliklere sahip 10.000 farklı maymun NFT’sini içermektedir. Bazı NFT’lerin sahip olduğu özellikler topluluk ve piyasa tarafından daha nadir olarak kabul edildiği için oldukça yüksek değerlere sahiptir. Eğer bir APE NFT’sine sahipseniz bu ayrıcalıklı kulübün bir üyesi olabilirsiniz ve gelecekteki koleksiyonlara ve hatta sizlere özel avantajlara da sahip olabilirsiniz.

Bored Ape NFT’leri şu ana kadar NFT piyasının en dikkat çeken koleksiyonlarından birisi oldu ve toplamda 1.1 milyar dolarlık işlem hacmi yarattı.

ApeCoin’in Amacı Nedir?

ApeCoin haberleri ise Yuga Labs tarafından yakın zamanda duyuruldu ve bu duyuru, Yuga Labs’ın CryptoPunks ve Meebits’in haklarını satın aldıktan sonra NFT pazarında adeta bir lider hakim konuma gelmesinden birkaç gün sonra gerçekleşti.

Şirket ApeCoin’in misyonunu projenin Twitter hesabından şu sözlerle duyurdu:

“Web3.0’ın ön saflarında merkeziyetsiz bir topluluk oluşturmayı güçlendirmek için kullanılacak kültür, oyun ve ticaret token’ı olmayı hedefliyoruz.”

ApeCoin Neden Bu Kadar Özel?

ApeCoin, ApeCoin DAO olarak bilinen bir topluluk tarafından sahiplenilecek ve işletilecek bir yapıya sahip. Eğer bu topluluğa dahil olmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey ApeCoin sahibi olmak.

Web3.0’ın öncülerinden birisi olmayan isteyen ve bu kapsamda merkeziyetsiz bir topluluk yaratmak isteyen APE, bu amaçla ERC-20 tabanlı bir yönetişim ve yardımcı token olarak tanıtıldı, çalışma sistemi de elbette çalışma kanıtı (PoW) olarak kodlandı. ApeCoin bu ekosistemin mevcut tek yönetişim token’ı ve bu token’a sahip olanlar ApeCoin DAO’ya katılabilir. Sahipler ayrıca özel oyunlar, ürünler, etkinlikler gibi belirli bölümlere de erişim hakkı elde edecekler.

Yuga Labs ise bu kapsamda $APE kullanılarak çeşitli blok zincir oyunları ve hizmetleri başlatmak istiyor ve şu an token ekosistemin tek resmi kripto parası olarak kabul ediliyor.

ApeCoin’in toplam arzı 1 milyar token olarak belirlendi ve sözleşme arabirimi aracılığıyla toplam arzın artmasına izin verilmeyecek. Aynı şekilde sözleşme arabirimi herhangi bir arz azalımına da izin vermeyecek. Aynı zamanda 17 Mart tarihidne bu arzın %30.25’i dolaşıma açılsa da lansman sonrası düzenli olarak arz arttırılacak.

Nasıl ApeCoin Satın Alabilirim?

Öncelikle ApeCoin fiyatının çok hızlı bir şekilde yükseldiğini ve düştüğünü görmüş olmanız normal, bu nedenle bu hype trenine hızlıca atlayıp, hızlı karlar elde etmek istiyorsanız kesinlikle dikkatli olmalısınız. Bu proje her ne kadar oldukça iyi bir arka plana sahip gibi görünse de neticede oldukça yeni bir proje olduğu için kendi fiyatını bulması zaman alacaktır.

Eğer ApeCoin satın almak istiyorsanız, SushiSwap gibi merkeziyetsiz borsaları tercih edebilir veya siz bu haberi okuduğunuz sırada $APE listeleleyen merkezi borsaları kullanabilirsiniz. APE şu an Coinbase, FTX, Binance, Kraken, Gate.io, ByBit, Huobi ve KuCoin gibi borsalarda listelenecek.

Previous ArticleNext Article

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Binance Yeni Bir Altcoin İçin Vadeli İşlemleri Başlatıyor: Fiyat Fırladı! 0 25

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, bir altcoin için sürekli geleceğe yönelik işlemleri başlatacağını duyurdu.

Binance 27 Nisan Perşembe günü Yaptığı resmi birleştirme, popüler NFT pazar yeri Blur’un yerel token’ı BLUR için 20x kaldıraca kadar Tether (USDT) marjlı yaşlı operasyonların başlatılacağını bildirildi.

yaptığınız paylaşımda fonlama oranları, maksimum kaldıraç ve minimum işlem limitini Binance, BLURUSDT sözleşmenin TSİ 28 Nisan 15.00’te piyasaya sürüleceğini açıkladı. Ayrıca Binance, piyasa şartlarına bağlı olarak sözleşmenin detaylarını değiştirebileceğini söyledi.

Öte yandan Binance, açma işlem çifti için Bitcoin (BTC) kullanarak teminatlandırma yapılabileceğini açıkladı.

CoinGecko anlaşmalarına göre açıklamayla birlikte 0,613 dolardan %15’lik bir yükselmeyle 0,726 dolar ulaşmak BLUR, son 24 kullanmak periyotta %8,4 değer kazandı ve 0,701 dolar işlem görüyor.

Most Popular Topics

Editor Picks