Singapurlu Kripto Para Borsası Vauld Para Çekme İşlemlerini Durdurdu 0 23

Hindistan’da faaliyet gösteren Singapur merkezli kripto para borsası Vauld, 4 Temmuz tarihli blog yazısında para çekme işlemlerini askıya aldığını duyurdu.

Singapurlu kripto alım satım ve kredi platformu Vauld, 4 Temmuz tarihli blog yazısında nakit akışı problemleri dolayısıyla mali bir kriz içerisinde bulunduğunu ve krizin derinleşmemesi adına tüm operasyonlarını durduğunu açıkladı.

Vauld, yaptığı açıklamada son zamanlardaki değişken piyasa koşullarına ve iş ortaklarının içinde bulunduğu mali zorluklara dikkat çekerek şirketin nakit akışının etkilendiğini belirtti. Blog yazısında, olumsuzlukların, hissedarları etkilememesi adına derhal harekete geçtiklerini, mali danışmanları Kroll Pte Limited’i ve hukuk danışmanları, Cyril Amarchand Mangaldas’ı ve Rajah & Tann Singapore LLP’yi devreye aldıklarını duyurdu.

Yönetim, Vauld hissedarlarını koruma adına, yeniden yapılandırma dahil bütün seçenekleri analiz ettiklerini açıkladı. Şirket, Vauld şirketler grubu için potansiyel yatırımcılarla görüşeceğini ayrıca Singapur mahkemelerine bir moratoryum için başvuracaklarını belirtti. Moratoryumun olası bir yeniden yapılandırma sürecinde şirketin ‘nefes alması’ için yeterli alanı sağlayabileceğini düşündüklerini ifade etti.

Vauld, bu düzenlemeler çerçevesinde, platformun tüm alım – satım, para çekme ve para yatırma işlemlerini askıya aldığını belirtti. Bu hamlenin olası bir yeniden yapılandırma sürecinde, operasyonları kolaylaştıracağına inandıklarını ifade etti. Bu kararı alırken mali ve hukuki danışmanlarından yardım aldığını belirten yönetim, sadece bazı müşterilerinin teminatlı kredilerle bağlantılı teminat tamamlama çağrılarını karşılayabilmesi için özel düzenlemeler yapacağını duyurdu. 

Blog yazısında sürece dair gelişmelerin, müşterilerle düzenli bir şekilde paylaşılacağı bildirildi. Yönetim, bu süreçte müşterilerin anlayışına ve sabrına sığındığını ifade ederek, müşterilerinin şirketle iletişime geçebileceğini belirtti.

Previous ArticleNext Article

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

XLM Yeniden Diriliş Aldığını Gösteriyor, Sıra Nereye Gidiyor? 0 3

XLM fiyatı, kripto paranın geçen hafta grafiğinde geri çekilmesinden sonra ivme kazandı. Ancak son 24 saat içinde XLM %3,6 değer kazandı ve ani direnç işaretinin üzerine çıkmayı başardı. Boğalar göreve geri döndü ve XLM’nin teknik görünümü de aynı duyguyu yansıttı.

Şu anda, XLM fiyatı 0.121 $ seviyesinde sabitlendi. Son birkaç gün içinde, XLM sürekli olarak piyasada yükselişin bir işareti olan daha yüksek ve daha yüksek düşükler oluşturdu. Altcoin fiyat momentumunu koruyabilirse, önümüzdeki işlem seanslarında 0,130 dolar fiyat tavanını görebilir. Stellar için satın alma gücü, madeni para için çok önemli olmaya devam ediyor.

XLM fiyatı en son birkaç hafta önce, Haziran ayının sonunda bu fiyat işaretinin etrafında gezindi. Mevcut fiyat seviyesinden bir düşüş, XLM fiyatını 0.114$’a getirebilir. Daha önce XLM fiyatı 0.124$’dan işlem gördüğünde, düşüş baskısı ile karşılandı ve Stellar’ın 0.114$’a düşmesine neden oldu.

XLM Fiyat Analizi: Dört Saatlik Grafik

XLM fiyatı
Stellar dört saatlik grafikte 0.126$ olarak fiyatlandı | Kaynak: TradingView’de XLMUSD

Altcoin, yazı yazılırken 0.126 $ olarak fiyatlandırıldı. Boğalar, piyasadaki alıcılarla birlikte yeniden ortaya çıktı ve bu, XLM’nin ani direnç işaretini destek hattına çevirmesini sağladı. XLM için genel direnç şimdi 0.127 $ ve ardından 0.129 $ idi.

Öte yandan, XLM fiyatı için yerel destek 0.119 dolarda kaldı. Fiyatını yukarıda belirtilen destek hattı üzerinde sürdürememek, altcoini 0.114 dolara kadar düşürebilir.

Stellar, altcoinin bu yıl Temmuz ayının ortasında 20 ayın en düşük fiyat seviyesine dokunduğu göz önüne alındığında önemli bir toparlanma kaydetti.

Stellar’ın işlem hacmi dört saatlik grafikte düştü, bu piyasadaki satış gücünün düştüğünün bir göstergesi.

Teknik Analiz

XLM fiyatı
Dört saatlik grafikte Stellar aşırı satın alındı ​​| Kaynak: TradingView’de XLMUSD

Teknik görünüm, dört saatlik grafikte XLM fiyatı için aşırı bir yükseliş tablosu çizdi. XLM’nin grafiğindeki alıcı sayısında keskin bir artış oldu.

Göreceli Güç Endeksi, varlığın aşırı değerli olduğu anlamına gelen aşırı alım bölgesine park edildi.

Satın alma gücü, baskı zamanında satış gücünü büyük ölçüde aşmıştı. XLM fiyatı 20-SMA çizgisinin çok üzerindeydi.

Bu okuma, piyasadaki fiyat ivmesini yönlendiren alıcılara işaret ediyor. Altcoinin fiyatı da 50-SMA ve 200-SMA’nın üzerindeydi ve bu da altcoine olan talebin önemli ölçüde arttığını gösteriyordu.

XLM fiyatı
Stellar, dört saatlik grafikte satın alma sinyalini gösteriyor | Kaynak: TradingView’de XLMUSD

Stellar, grafikteki diğer göstergelere göre grafiğinde satın alma sinyali yakaladı. Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksaklığı, fiyat momentumunu ve geri dönüşünü aynı şekilde gösterir. MACD, yükseliş geçişi yaşadıktan sonra yarım çizgi üzerinde yeşil sinyal çubukları görüntülemişti.

Yeşil sinyal çubukları, XLM için sinyal satın almak üzere bağlandı. Yönlü Hareket Endeksi, mevcut fiyat trendini ve piyasadaki trendin gücünü göstermekten sorumludur. +DI çizgisi -DI çizgisinin üzerinde olduğu için DMI pozitifti.

Ortalama Yönlü Endeksin (Kırmızı) 40 işaretine doğru hareket ettiği görüldü, mevcut fiyat yönündeki bu güç, XLM fiyatının yaklaşan işlem seanslarında yukarı yönlü bir hareket kaydetmeye devam edeceğini gösteriyor.

İlgili Okuma: Bitcoin 24.000 Doları Hedeflerken Piyasa Duyarlılığı Sabit Tutuyor

Featured image from StormGain, Charts from TradingView.com

MEXC, LOVELY3L ve CELO3S Kaldıraçlı ETF Ürünlerinin Hisselerini Birleştirecek 0 3

LOVELY3L ve CELO3S kaldıraçlı ETF ürünlerinin net değerleri 0,1 USD’den düşük olduğu için Hisse Birleştirme işlemi uygulanacaktır. Bu nedenle, MEXC, 7 Ağustos 2022 saat 13.00 (TSİ) tarihinde LOVELY3L ve CELO3S kaldıraçlı ETF ürünlerinin hisselerini birleştirecektir.

LOVELY3L ve CELO3S kaldıraçlı ETF ürünlerinin toplam 10 hissesi, sırasıyla 1 hisse olarak birleştirilecektir. Sonuç olarak, LOVELY3L ve CELO3S ürünlerinin hisse başına net değeri 10 kat artarken, kullanıcının elindeki miktar 1/10’a inecektir. Bu bağlamda, birleştirmeden sonra kullanıcının toplam varlığı aynı kalacaktır.

Kaldıraçlı ETF hakkında daha fazla bilgi edinmek, lütfen şu adresleri ziyaret edin:

  1. “Hisse Birleştirme Mekanizması” Nedir?
  2. Kaldıraçlı ETF Kılavuzu
  3. Kaldıraçlı ETF Dersleri
  4. Kaldıraçlı ETF Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Risk Uyarısı

Kripto para yatırımları yüksek piyasa riski taşımaktadır. Lütfen yatırımlarınızı dikkatli yapınız. MEXC Global, kaliteli projeleri seçmek için elinden gelenin en iyisini yapmaktadır, ancak yaşayacağınız yatırım kayıplarından sorumlu tutulamaz. Topluluğa saygı duyan bir dijital alım satım platformu olarak MEXC, hiçbir kötü niyet olmaksızın doğru, şeffaf ve adil ticaret ilkelerini esas alır. Kullanıcılarımıza dijital varlıkların alım satımı için daha güvenli, daha verimli ve daha güvenilir bir hizmet sunmayı taahhüt ediyoruz.

 

Eğer hala bir MEXC üyeliğiniz yoksa, avantajlı etkinliklerden faydalanmak ve birçok altcoine yatırım yapmak için şu bağlantıdan üyelik oluşturabilirsiniz:
https://www.mexc.com/tr-TR/register?inviteCode=15FJM

Bizi sosyal medyada takip edin

Telegram: https://t.me/MEXCTurkey

Most Popular Topics

Editor Picks