Solana Sıcak Cüzdanlar Devam Eden Saldırıya Uğradı, Şimdiye Kadar Kabaca 5 Milyon Dolar Çalındı 0 88

Çapraz zincirli köprü Nomad’ın hafta başında yıkıcı bir saldırıya uğramasının eşiğindeyiz ve şimdi bilgisayar korsanları, haftanın ortasında Solana sıcak cüzdanlarına saldırarak ikiye katlanıyor. Salı öğleden sonra, Solana tabanlı cüzdanlardan yararlanan bir tür güvenlik açığı olduğuna dair raporlar ortaya çıktı. 24 saat sonra, hala oldukça fazla bilinmeyen var ve yaklaşık 5 milyon dolarlık saldırıya uğramış fona yaklaşıyoruz.

Ne yaptığımıza bir göz atalım yapmak şimdiye kadar bil.

Bir Solana Korkusu

Hem Slope hem de Phantom (önde gelen Solana cüzdanlarından ikisi) kullanan mobil kullanıcılar arasında yaklaşık 10.000 cüzdan, görünüşte zayıf kullanıcı gizliliği yönetiminin bir sonucu gibi görünen bu haftaki hack saldırısının kurbanı oldu. Kripto Twitter’daki saygın kullanıcılar hala bir otopsi üzerinde çalışırken, bir Dune Analytics kontrol paneli @tristan0x tarafından oluşturulan, işlerin ne kadar hızlı geliştiğinin bir görselini gösterir; Çarşamba günü faaliyet durma noktasına gelmiş olsa da, bu güvenlik açığının hala etkin olup olmadığına dair hala bulutlu tahminler var.

Genel kripto Twitter fikir birliği şu ana kadar Slope’a domino taşı olarak işaret etti; platformun Twitter’daki son yazışmalar, Salı gününden itibaren, “sorunu olabildiğince hızlı bir şekilde çözmek ve elimizden gelenin en iyisini yapmak için aktif olarak çalıştıklarını” belirtiyor. Çarşamba günü, Slope, saygın kripto Twitter kullanıcısı foobar tarafından yeniden gönderilen kullanıcılara bir mesaj yayınladı:

Despite abundant question marks around Solana security, the price of the SOL token has remained surprisingly strong. | Source: SOL-USD on TradingView.com

İlgili Okuma | Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi Neden Sürdürülebilir İyileşmeye İşaret Ediyor?

Kripto Güvenlik Açıkları Yaygınlaşıyor

Peki her şey nasıl oldu? Bağımsız dedektifler ve uzaydaki diğer saygın kaynaklardan alınan otopsiler henüz yayınlanmadı, ancak spekülasyonlar büyük ölçüde burada olası düşüş olan bir “yazılım tedarik zinciri saldırısı” varyasyonuna indi. Saldırganların olası açıklardan yararlanmak için ağ protokolleri, sunucu altyapısı ve platform kodlama uygulamaları genelinde güvenlik açıklarını çok geniş bir alanda aradığı yer burasıdır.

Bu durumda, temel sorun Slope’da yatıyor gibi görünüyor ve hatta bazıları bunun Slope’da kötü niyetli bir içeriden biri olabileceğini ve platformun uygulamalarından yararlanabileceğini tahmin etti. Foobar’ın yukarıdaki Twitter başlığında belirttiği gibi, “güvenliği ihlal edilmiş Phantom cüzdanlar, Slope’da kullanılan tohum cümlesi içe aktarmalarından geldi.”

Siz veya tanıdığınız biri, Solana tabanlı bir cüzdandaki fonlarının güvenliğinden endişe duyuyorsa, fonları, tohum sözcük anahtarının herhangi bir cihazda dijital olarak yazılmadığı veya girilmediği bir donanım cüzdanına taşıyın. Slope ve topluluktaki diğer saygın kaynaklardan bir otopsi çıkana kadar, bu koşullar etrafında çeşitli varsayımlar olacaktır – bu yüzden bizi izlemeye devam edin ve güvende kalın.

İlgili Okuma | TA: AVAX 40 Doları Görürken Direncin Üstünde Kalmak İçin Mücadele Ediyor

Featured image from Pexels, Charts from TradingView.com
The writer of this content is not associated or affiliated with any of the parties mentioned in this article. This is not financial advice.

Previous ArticleNext Article

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MEXC, 13 Ocak 09.00’da (TSİ) 50.000$ Vadeli İşlem Bonusu Ödüllü M-Day Etkinliğini Başlatıyor 0 19

MEXC M-Day platformu Vadeli İşlem Bonusu oturumunu başlatıyor. Çekilişe katılmak için USDT-M vadeli işlemlerinde alım satım yapın ve Vadeli İşlem Bonus ödülleri kazanma şansı yakalayın.

Devam eden desteğinize teşekkür etmek amacıyla biletinizin değerini artırdık. Kazanan her biletin değeri 40-80 USDT arasındadır. Ne kadar çok alım satım yaparsanız, kazanma şansınız o kadar yüksek olur!

Bu Vadeli İşlemler M-Day etkinliği için toplam ödül havuzu 50.000$’dır. Ayrıca 10.000$ Katılım Ödülü bulunmaktadır. Çekilişten ödül kazanamayan kullanıcılar, sahip oldukları kaybeden biletlerin sayısıyla orantılı olarak katılımcı ödül havuzundaki kalan tokenlerden alabileceklerdir.

Bu, kayıt olmanız gereken bir alım satım turudur, kaydolduktan sonra, etkinlik döneminde alım satım yapmaya devam ederseniz ve alım satım koşulları bilet sayısına ilişkin kuralları karşılıyorsa, sistem ilgili bilet sayısını otomatik olarak artıracaktır. Tekrar kayıt olmanıza gerek kalmaz.

Bu etkinlik, yalnızca Vadeli İşlemler alım satımına özel bir M-Day etkinliğidir. Tüm kullanıcılarımız katılmaya davetlidir!

Bu M-Day etkinliğinde MEXC Vadeli İşlem Bonusu oturumunu sizlere sunuyoruz.

Projenin Kısa Tanıtımı:

Çekilişe katılmak için USDT-M vadeli işlemlerde alım satım yapın ve Vadeli İşlem Bonusu ödülleri kazanma şansı yakalayın. Bonus marjin olarak kullanılabilir ve elde edilen kâr çekilebilir. Ne kadar çok alım satım yaparsanız, kazanma şansınız o kadar yüksek olur!

Bilet Bilgileri:

Ödül havuzu: 50.000 USDT Vadeli İşlem Bonusu
Toplam kazanan bilet sayısı: 700 Bilet
Her Kazanan Bilet İçerdiği Miktar: 40-80 USDT Vadeli İşlem Bonusu
Katılımcı Ödülü: 10.000 USDT Vadeli İşlem Bonusu
Etkinlik Türü: Airdrop (Varlık değişimi yoktur)
Uygunluk Kriterleri

Alım Satım Turu Tarihi: 13 Ocak 2023 09.00 – 14 Ocak 2023 09.00 (TSİ)
Alım satım turu süresince, bilet alma süresinin bitiminden önce MEXC’de USDT-M vadeli işlemlerinde en az 10.000 USDT vadeli işlem hacmi ile alım satım yapan kullanıcılar, çekilişe katılma hakkı kazanacaktır. İşlem hacmi ne kadar büyük olursa, kullanıcılar o kadar fazla bilet alabilirler.

Alım satım için uygun vadeli işlem çiftleri şunlardır: Tüm USDT-M vadeli işlem çiftleri

Ayrıntılar aşağıdaki tabloda gösterilmiştir:

Alım Satım Turu (Vadeli İşlemler)
İşlem Hacmi (USDT) Bilet
10.000≤X<20.000 1
20.000≤X<50.000 3
50.000≤X<100.000 5
100.000≤X<200.000 10
200.000≤X<300.000 30
300.000≤X<400.000 40
400.000≤X<500.000 50
500.000≤X<600.000 60
600.000≤X<700.000 70
700.000≤X<800.000 80
800.000≤X<900.000 90
900.000≤X<1.000.000 100
1.000.000≤X<2.000.000 120
≥2.000.000 280
*Not: İşlem Hacmi = USDT-M Vadeli İşlem Hacmi’nin %100’ü. Etkinlik süresince, yalnızca işlem ücretlerinin dahil olduğu işlem hacmi hesaplanacaktır.

Çekiliş Süreci

Bilet Alma Tarihi: 13 Ocak 2023 09.00 – 14 Ocak 2023 09.00 (TSİ)

Lütfen bilet numarasının 00001 ile 99999 arasında değiştiğini unutmayın. Kullanıcılar, çekiliş sırasına göre birden fazla bilet çekebilirler. Her kullanıcı birden fazla bilet alabilir. Sistem, çekiliş zamanına göre token tahsis edecek ve her hesaba vadeli işlem hacmine göre bilet tahsis edilecektir.
Çekiliş Sonuçlarının Açıklanması: 14 Ocak 2023 11.00 (TSİ)

Katılımcılar, M-Day sayfası üzerinden (https://www.mexc.com/tr-TR/futures-mday) kazanan bilete sahip olup olmadıklarını kontrol edebilirler.

Airdrop Tarihi: 14 Ocak 2023 12.00 (TSİ)

Airdroplar, kazanan bilete sahip olan kullanıcılara dağıtılacaktır.

Katılımcı Ödülü:
Çekilişten herhangi bir kazanan bilet almayan kullanıcılar, sırasıyla sahip oldukları kaybeden biletlerin sayısı ile orantılı olarak katılımcı ödül havuzunu paylaşacaklardır.

Not:

İşlem Hacmi = Alım Satım Turu Döneminde Açılan İşlemler + Kapatılan İşlemler (Tüm USDT-M vadeli işlem çiftleri dahildir).
Kaydolduktan sonra, etkinlik döneminde alım satım yapmaya devam ederseniz ve alım satım koşulları bilet sayısına ilişkin kuralları karşılıyorsa, sistem ilgili bilet sayısını otomatik olarak artıracaktır. Tekrar kayıt olmanız gerekmez.
Bu M-Day etkinliği Vadeli İşlemler alım satımına özeldir. Sadece USDT-M vadeli işlemlerine ait işlem hacmi sayılacaktır. Diğer işlem hacimleri (Spot, ETF vb.) size çekiliş hakkı kazandırmaz.
Etkinlik süresince, yalnızca işlem ücretlerinin dahil olduğu işlem hacmi hesaplanacaktır.
Ödül miktarı 40 USDT’nin üzerinde olan kullanıcılar iki ödül dağıtım bildirimi alacaklardır (ilki 40 USDT ödül bildirimi ve ardından 40 USDT’yi aşan ödül miktarı bildirimi).
Ödül miktarı 40 USDT’nin altında olan kullanıcılar yalnızca bir ödül dağıtım bildirimi alacaktır.
MEXC, sahte hacim yaratma, yasa dışı toplu kayıtlı hesaplar ve kendi kendine işlem yapma veya piyasa manipülasyonu nitelikleri gösteren kullanıcıları diskalifiye etme yetkisine sahiptir. (Herhangi bir hileli davranışta bulunmanız durumunda, kazanan bilete sahip olmanıza rağmen ödülleriniz iptal edilecektir).
Vadeli İşlem Bonusu doğrudan Vadeli İşlem hesabınıza airdrop ile aktarılacaktır ve 14 gün boyunca geçerli olacaktır. Bonusun nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla bilgi için bu duyuruya tıklayın.
MEXC, etkinlik hakkındaki son kararı verme yetkisine sahiptir.

Risk Uyarısı

Kripto para yatırımları yüksek piyasa riski taşımaktadır. Lütfen yatırımlarınızı dikkatli yapınız. MEXC Global, kaliteli projeleri seçmek için elinden gelenin en iyisini yapmaktadır, ancak yaşayacağınız yatırım kayıplarından sorumlu tutulamaz. Topluluğa saygı duyan bir dijital alım satım platformu olarak MEXC, hiçbir kötü niyet olmaksızın doğru, şeffaf ve adil ticaret ilkelerini esas alır. Kullanıcılarımıza dijital varlıkların alım satımı için daha güvenli, daha verimli ve daha güvenilir bir hizmet sunmayı taahhüt ediyoruz.

Eğer hala bir MEXC üyeliğiniz yoksa, avantajlı etkinliklerden faydalanmak ve birçok altcoine yatırım yapmak için şu bağlantıdan üyelik oluşturabilirsiniz:

https://www.mexc.com/tr-TR/register?inviteCode=15FJM

Bizi sosyal medyada takip edin

Telegram: https://t.me/MEXCTurkey

Bir Cevap Yaz

MEXC, Haftalık Vadeli İşlemler Etkinliğini Piyasaya Sürüyor – Her Hafta 20.000 USDT Bonus Kazanma… 0 19

Heyecanlı haberlerle sizlerleyiz! Devamlı desteğinize teşekkür etmek için, MEXC Vadeli İşlemleri, etkinlik döneminde kayıt yaptıran ve vadeli işlem alım satımı yapan hem yeni hem de mevcut kullanıcıları ödüllendirmek için 20.000 USDT’lik bir bonus havuzuyla haftalık bir vadeli işlem etkinliği başlatıyor. Etkinlik detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

İşlem Çiftleri: Tüm Vadeli İşlem Çiftleri

Etkinlik Tarihi: Her Hafta Pazar 19.00 – Cuma 19.00 (TSİ)

Kayıt Linki: https://www.mexc.com/tr-TR/landings/WEEK022

Etkinlik 1: Yeni Kullanıcılara Özel 3.000 USDT Bonus!

MEXC’de ilk kez vadeli işlem yapan ≥ 2.000 USDT işlem hacmine ulaşan tüm yeni kullanıcılar, ilk gelene ilk hizmet esasına göre 10 USDT Vadeli İşlem Bonusu alacaktır. (İlk 300 geçerli kullanıcıyla sınırlıdır.)

Bunun yanı sıra, kullanıcılar aynı zamanda “Vadeli İşlemler Çaylak Alım Satım Etkinliğine” de katılarak ekstra bonus kazanabilirler.

1000 USDT bonus alın (Web): https://www.mexc.com/futures-activity/bonus

1000 USDT bonus alın (Mobil): https://m.mexc.me/futures/activity/bonus

Etkinlik 2: 17.000 USDT Değerindeki Ödül Havuzundan Pay Almak için Alım Satım Yapın!

Etkinlik süresi boyunca, herhangi bir vadeli işlem çiftinde minimum gerekli işlem hacmine ulaşan kullanıcılar ödül almaya hak kazanacaktır. Ödüller, her bir kademede 300- 5.000 USDT bonusun paylaşıldığı 11 kademeye ayrılacak ve kullanıcılar tarafından paylaşılacaktır. Uygun kullanıcılar, toplam sürekli vadeli işlem hacmine dayalı olarak bonus havuzunu paylaşacaktır.

Kademe Sıralaması

Ödül (Bonus)

Minimum Toplam İşlem Hacmi

1. Kademe

3.000 USDT

≥ 10.000.000 USDT

2. Kademe

2.400 USDT

≥ 9.000.000 USDT

3. Kademe

1.500 USDT

≥ 8.000.000 USDT

4. Kademe

1.200 USDT

≥ 6.500.000 USDT

5. Kademe

1.000 USDT

≥ 5.000.000 USDT

6. Kademe

800 USDT

≥ 4.000.000 USDT

7. Kademe

700 USDT

≥ 3.000.000 USDT

8. Kademe

600 USDT

≥ 2.000.000 USDT

9. Kademe

500 USDT

≥ 1.500.000 USDT

10. Kademe

300 USDT

≥ 1.000.000 USDT

11-500. Kademe

5.000 USDT Paylaşılır

≥ 10.000 USDT

Uyarı:
Kullanıcılarımızı sorumlu bir şekilde alım satım yapmaya teşvik ediyoruz. Vadeli işlem alım satımı yüksek piyasa riskleri içerir ve kripto para birimi fiyatlarının değişkenliği ve öngörülemezliği hem büyük karlara hem de önemli zararlara yol açabilir. MEXC, kripto para birimlerini alırken, satarken, tutarken ve kullanırken fiyat dalgalanmalarından kaynaklanabilecek zararlardan sorumlu değildir.

Etkinlik Notları:

İşlem Hacmi = Açılan Pozisyonlar + Kapatılan Pozisyonlar (tüm vadeli işlem çiftleri dahildir.) Yalnızca işlem ücreti >0 olan vadeli işlemler dahil edilir.
Bu etkinlik, her hafta Pazar gününden Cuma gününe kadar süren ve her Pazar günü saat 19.00’da (TSİ) başlayıp her Cuma günü saat 19.00’da (TSİ) sona eren bir etkinliktir. Etkinlik süresince yukarıdaki bağlantıdan kaydolan kullanıcılar katılımcı olarak kabul edilir. Bu etkinliğin sona ermesi ayrı bir duyuru ile duyurulacaktır.
Bu etkinlik için 20.000 USDT ödül havuzu haftalık olarak yenilenecektir. Ödüller, etkinlik bitiminden sonraki 3 iş günü içinde dağıtılacaktır.
MEXC, sahte hacim yaratma işlemine ya da hile eylemi olarak nitelendirilebilecek şüpheli bir faaliyete dahil olan katılımcıları diskalifiye etme yetkisine sahiptir. MEXC, ödülü geri alma veya söz konusu kullanıcıların hesabını dondurma yetkisine sahiptir.
MEXC, yukarıdaki etkinlik bilgileri hakkındaki son kararı verme yetkisine sahiptir.

Vadeli İşlem Bonusu hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bağlantı adresine göz atınız:

https://support.mexc.com/hc/tr/articles/360054434472

Risk Uyarısı

Kripto para yatırımları yüksek piyasa riski taşımaktadır. Lütfen yatırımlarınızı dikkatli yapınız. MEXC Global, kaliteli projeleri seçmek için elinden gelenin en iyisini yapmaktadır, ancak yaşayacağınız yatırım kayıplarından sorumlu tutulamaz. Topluluğa saygı duyan bir dijital alım satım platformu olarak MEXC, hiçbir kötü niyet olmaksızın doğru, şeffaf ve adil ticaret ilkelerini esas alır. Kullanıcılarımıza dijital varlıkların alım satımı için daha güvenli, daha verimli ve daha güvenilir bir hizmet sunmayı taahhüt ediyoruz.

Eğer hala bir MEXC üyeliğiniz yoksa, avantajlı etkinliklerden faydalanmak ve birçok altcoine yatırım yapmak için şu bağlantıdan üyelik oluşturabilirsiniz:

https://www.mexc.com/tr-TR/register?inviteCode=15FJM

Bizi sosyal medyada takip edin

Telegram: https://t.me/MEXCTurkey

Bir Cevap Yaz

Most Popular Topics

Editor Picks