Yatırımcılar bu hafta, Bitcoin performansını yakından takip etmeli! Peki neden? 0 24

Bitcoin’in en son fiyat performansı, lider kripto para biriminin yeterli alım ve hatta satış hacmine sahip olmadığını açıkça gösteriyor. Bu da piyasada oynaklığın olmamasına neden oluyor. Neyse ki, son derece düşük volatilite bazen piyasada kimsenin beklemediği yaklaşan büyük bir hareketin işareti olabilir.

Bitcoin’in volatilitesi azalıyor

Haziran ayındaki büyük kripto piyasası çöküşünün ardından, çoğu kripto piyasası yatırımcısı Bitcoin gibi varlık alım satımından korktu. Bununla birlikte, daha fazla kayıptan kaçınmak için pozisyonlarının çoğunu hemen kapattı.

Bitcoin chart

Piyasadaki hacim eksikliği, Bitcoin‘in düşük volatilitede hareket etmesinin ana nedenidir. 21 Haziran’dan bu yana Bitcoin, değerinin %5’inden biraz daha azını kaybederken, 25 Haziran’da yaklaşık %5 kazandı. Bu da ilk kripto para biriminin konsolidasyon durumunda kaldığını ve gerçek satın alma veya satış gücünün piyasada hakim olmadığını gösteriyor.

Hareket hangi yöne olacak?

Oynaklığın olmamasıyla birlikte, piyasada hemen hemen her önemli çıkış veya fon girişi, bir çöküşe veya güçlü bir ralliye neden olabilir. Çünkü oynaklığın azalmasıyla birlikte, genellikle piyasada istikrarı kontrol etmenin ana aracı olan likiditenin azaldığını görüyoruz.

Yazım sırasında, hem boğalar hem de ayılar birbirleri üzerinde tam olarak hakimiyet kuramadıklarından, Bitcoin hâlâ 18.000 – 22.000 dolar aralığında konsolide oluyor.

Previous ArticleNext Article

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İflas Davaları Devam Ederken CEL 2 Dolara Yükseldi, Ancak Ralli Yeni Başlıyor Olabilir 0 2

Celsius (CEL) son zamanlarda yükselişte. Şu anda iflas etmiş olan Celsius Network’ün yerel tokeni, şirket ilk kez iflas başvurusunda bulunduğunda bir düşüş yaşadı, ancak son toparlanmayla birlikte zaman değişiyor gibi görünüyor. Celsius işlemlerine devam ederken, CEL’in fiyatı geçen hafta fırladı ve 2$’a ulaştı.

CEL Recovery’nin Arkasında Ne Var?

CEL’in fiyatındaki toparlanma açıkçası piyasaya sürpriz oldu. Altcoin, bir kez daha temellerini bulmadan önce muazzam bir şekilde mücadele etmişti. Ancak ardından gelen ralli tüm cephelerde beklentileri aştı. Geçen ayın daha iyi bir kısmı için 1 doların altında mücadele ettikten sonra, dijital varlık şimdi çok ihtiyaç duyulan bir erteleme buldu.

CEL’in fiyatı yalnızca son 7 günde yaklaşık %50 arttı ve Salı gününün erken saatlerinde 2$’a kadar yükselmesine neden oldu. O zamandan beri yaklaşık 1,80 dolara geri döndü, ancak boğa eğilimi devam ediyor ve fiyattaki artışa neyin neden olduğu konusunda spekülasyonları tetikledi.

Ancak, CEL artışının ardındaki sebep basit bir arz ve taleptir. Celsius iflas işlemlerine başladığından beri, platformunda büyük miktarda kriptoyu kilitledi. Şimdi, bu kripto paranın çoğu, CEL ödülleri kazanmak için borsada tutuluyordu, bu da piyasaya yeni arzın nasıl sunulduğuydu. CEL dahil tüm kriptolar artık dondurulduğundan ve piyasaya pompalanan yeni bir arz olmadığından, arz sıkışıklığına yol açtı.

TradingView.com'dan Celsius fiyat tablosu

CEL price at $1.85 | Source: CELUSD on TradingView.com

Basitçe söylemek gerekirse, artık CEL için arzdan daha fazla talep var. Celsius’un piyasaya yeni jetonlar koymasına izin verilmez, bu da mevcut tek jetonların şu anda piyasada bulunan arz olduğu anlamına gelir. Açığa satış yapanlar da pozisyonlarını kapatmak zorunda kalıyorlar, aksi takdirde kısa sürede çok para kaybederler ve piyasaya sadece uzun vadeli tüccarlar ve CEL boğaları hakim olur.

Tek başına bu tekil neden, dijital varlık için yükseliş yönünü yeniden yazdı. İflas işlemlerinin yıllarca sürdüğü bilinmektedir, bir örnek Mt Gox davasıdır ve çoğu likit CEL arzının platformda yıllarca dondurulmasıyla, bunun uzun süreli bir kısa süreli sıkışıklık olması bekleniyor.

Ancak, bu nedenle altcoin için çok fazla iyimser fiyat tahmini ortaya çıkmıyor. Coinmarketcap’ten Fiyat Tahminleri yatırımcıların dijital varlığın Eylül ayında 0,77 dolara kadar düşmesini beklediğini gösteriyor.

Featured image from The Coin Republic, chart from TradingView.com

Takip et Twitter’daki En İyi Owie piyasa bilgileri, güncellemeler ve ara sıra komik tweetler için…

Dragoma (DMA) Alım Satımı Askıya Alındı 0 3

Dragoma’nın (DMA) anormal zincir üzeri transferleri nedeniyle, MEXC bir sonraki duyuruya kadar DMA alım satımını askıya almıştır.

Dragoma Para Yatırma Etkinliği, DMA alım satımının askıya alınması nedeniyle iptal edilecektir.

Neden olduğumuz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Desteğiniz için teşekkür ederiz!

Risk Uyarısı

Kripto para yatırımları yüksek piyasa riski taşımaktadır. Lütfen yatırımlarınızı dikkatli yapınız. MEXC Global, kaliteli projeleri seçmek için elinden gelenin en iyisini yapmaktadır, ancak yaşayacağınız yatırım kayıplarından sorumlu tutulamaz. Topluluğa saygı duyan bir dijital alım satım platformu olarak MEXC, hiçbir kötü niyet olmaksızın doğru, şeffaf ve adil ticaret ilkelerini esas alır. Kullanıcılarımıza dijital varlıkların alım satımı için daha güvenli, daha verimli ve daha güvenilir bir hizmet sunmayı taahhüt ediyoruz.

 

Eğer hala bir MEXC üyeliğiniz yoksa, avantajlı etkinliklerden faydalanmak ve birçok altcoine yatırım yapmak için şu bağlantıdan üyelik oluşturabilirsiniz:
https://www.mexc.com/tr-TR/register?inviteCode=15FJM

Bizi sosyal medyada takip edin

Telegram: https://t.me/MEXCTurkey

Most Popular Topics

Editor Picks